niedziela, 28 czerwca 2026 23:11
Reklama

Wiadomości

Urzędnik został dyrektorem „ogólniaka”
Urzędnik został dyrektorem „ogólniaka”
Przez dwa dni Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 nie miał dyrektora. Pat powstał po dwóch nierozstrzygniętych konkursach na szefa placówki i rezygnacji kandydatów, którym władze powiatu chciały powierzyć tę funkcję. Ostatecznie, przez 12 miesięcy, w dyrektorskim fotelu zasiądzie Bogdan Tchórz, urzędnik ze Starostwa Powiatowego. 04.07.2012 11:05
Reklama
Dwie osoby zginęły w wypadku na "siódemce"
Dwie osoby zginęły w wypadku na "siódemce"
Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Dworek. Na drodze krajowej  nr 7 zderzyły się osobowe renault z samojezdnym dźwigiem. Osobowym autem podróżowali obywatele Francji. Do szpitala trafił 75–letni kierowca i jedna z pasażerek. Dwie inne pasażerki zmarły. 02.07.2012 14:04
W malborskiej „Szkole Otwartych Serc” - klasa z panią wychowawczynią na ciągłym chorobowym
W malborskiej „Szkole Otwartych Serc” - klasa z panią wychowawczynią na ciągłym chorobowym
Ze sprawą zwrócił się do nas mieszkaniec Malborka, przedstawiając się, że jest rodzicem dziecka, które uczy się w Szkole Podstawowej nr 5 im. UNICEF w Malborku, w klasie 2b. Było to jeszcze w czasie trwania roku szkolnego. Twierdzi, żeiInterweniował, gdyż jedna z klas przez wiele miesięcy nie miała praktycznie wychowawczyni (przebywała na zwolnieniu). Wyrażał krytyczne uwagi wobec dyrektor szkoły. Teraz – jak twierdzi - otrzymuje anonimowe telefony z pogróżkami… 30.06.2012 15:48    33    6
Bez muzyki nie wyobrażam sobie życia
Bez muzyki nie wyobrażam sobie życia
O jej sukcesach muzycznych nie trzeba przypominać. Były to m.in. nagradzane występy podczas konkursów dla młodych i utalentowanych wokalistów. Tym razem Milena Wiśniewska dzieli się swoimi wspomnieniami z zajęć w szkole muzycznej w Malborku. To właśnie ona była pierwszą niewidomą osobę, która otrzymała dyplom tej szkoły. 29.06.2012 13:55    1
Kwiaty polskiego big-beatu. Od Ady do Ani
Kwiaty polskiego big-beatu. Od Ady do Ani
- O Adzie Rusowicz słyszałam głównie z opowiadań rodziców. Nie wiedziałam, że taka znana osoba pochodzi z okolic Malborka. Dopiero dzięki prezentacji jej biografii w Dzierzgoniu dowiedziałam się więcej, również tego, że lubiła robić na drutach i szydełkować – mówi Maja Gubiec, uczennica I LO w Malborku . 27.06.2012 14:04    1
Nowa zabudowa starówki nie wszystkim się podoba
Nowa zabudowa starówki nie wszystkim się podoba
Architektura to rzecz gustu, o czym dyskutują mieszkaniec Starego Miasta z wiceburmistrzem Malborka. 27.06.2012 14:03    1
Gwiazdy na pamiątkę służby w Iraku
Gwiazdy na pamiątkę służby w Iraku
Żołnierze, którzy brali udział w misji stabilizacyjnej w Iraku, odebrali pamiątkowe odznaczenia. „Gwiazda Iraku” to tylko symbol ich trudnej pracy, z której wielu kolegów nie wróciło już do domu. 27.06.2012 13:50
ENmusic Festival startuje już w sobotę!
ENmusic Festival startuje już w sobotę!
Po raz drugi w scenerii średniowiecznych murów malborskiego zamku odbędzie się ENmusic Festival. Start 23 czerwca (sobota) o godz. 15. 21.06.2012 12:28
Szczęśliwa trójka z Airam
Szczęśliwa trójka z Airam
Wokalistki z Malborka zaśpiewały w Wyszkowie na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenek Lat 60. i 70. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce”. Przywiozły stamtąd wiele nagród. 21.06.2012 12:22
Ulica z błędem,  czyli jak pisać nazwę 17 Marca
Ulica z błędem, czyli jak pisać nazwę 17 Marca
Mieszkanka Malborka prosi o rozstrzygnięcie, jak powinno się pisać nazwę ul. 17 Marca. Otóż w dowodzie osobistym ma ul. 17-go Marca, tymczasem na innych dokumentach ma ul. 17 Marca. 21.06.2012 12:17    1
Reklama
Reklama
Komentarze
Autor komentarza: Robert Treść komentarza: Dziennikarstwo, zwłaszcza dzisiaj te lokalne to chyba najbardziej niedoceniany zawód w Polsce, do tego obarczony politycznie. Dziennikarze lokalni są najbliżej zwykłych ludzi, bronią ich gdy nie można dogadać się z władzami, a media ogólnopolskie uznają., że temat jest bez znaczenia. Powodzenia ! Super, że próbujecie zaszczepić bakcyla młodym :-) Data dodania komentarza: 8.06.2026, 18:44 Źródło komentarza: Czym są media lokalne i prasa? O to pytała młodzież na lekcji dziennikarskiej Autor komentarza: Piłkarski poker Treść komentarza: Kręcina bylby tez dobrym patronem 😂😆 Data dodania komentarza: 25.04.2026, 07:29 Źródło komentarza: Grzegorz Lato Honorowym Patronem Turnieju Drużyn Podwórkowych Autor komentarza: kx Treść komentarza: Pozdrowienia od wszystkich redakcji Panie Januszu :-) Data dodania komentarza: 16.03.2026, 10:53 Źródło komentarza: [FOTO] Spotkanie wigilijno-noworoczne dziennikarzy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Autor komentarza: NieRolnik Treść komentarza: Duży oddzew władz. Oby nie były to jefynie puste deklaracje. Zastanawia mnie po co jest instytucja taka jak RZGW Gdańsk, skoro jej przedstawiciel mówi, ze jedynym sposobem, który uzdrowiłby sytuacje byloby duze dofinansowanie...? Data dodania komentarza: 13.03.2026, 23:05 Źródło komentarza: Powiślańscy rolnicy alarmują. - To nie jest problem techniczny, to kwestia naszego bytu i przetrwania! Autor komentarza: Kierowca Treść komentarza: Paląca się piasta w tirze!! Czy ktoś w ogóle sorawdzal te ciężarowe przed wyjazdem?! Data dodania komentarza: 18.01.2026, 11:28 Źródło komentarza: Chwile grozy w Uśnicach. Zapłon piasty w ciężarówce w trakcie jazdy Autor komentarza: Marcin Treść komentarza: zrobcie cos z tym mostem do cho....! nie mogę dojeżdżać normalnie autem do pracy, tylko muszę telepać się tymi rozklekotanymi pociągami :-@@@@XXXX Data dodania komentarza: 28.11.2025, 15:34 Źródło komentarza: MOST TCZEWSKI ODBUDUJE STRABAG?! Sąd orzekł w odwołaniu firmy – podano rażąco niską cenę !!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
test