POLICJANCI APELUJĄ O ROZSĄDEK, ODPOWIEDZIALNOŚĆ I STOSOWANIE SIĘ DO WPROWADZONYCH OGRANICZEŃ

  • 20.11.2020, 13:55
  • Źródło: KPP Malbork
POLICJANCI APELUJĄ O ROZSĄDEK, ODPOWIEDZIALNOŚĆ I STOSOWANIE SIĘ DO WPROWADZONYCH…

Podziel się:

Oceń:

Z uwagi na rosnącą ilość osób zakażonych oraz w celu zaniechania rozprzestrzeniania się choroby Covid-19 policjanci apelują o rozsądek i kontrolują przestrzeganie nakazów oraz obostrzeń przez mieszkańców. Pamiętajmy, że priorytetem dla wszystkich powinna być ochrona zdrowia i nie może chodzić o to, czy dana osoba zostanie pouczona, otrzyma mandat albo uda jej się uniknąć kontroli. Fala zakażeń nie jest żartem i tylko wspólna odpowiedzialność za siebie oraz innych może pozwolić pozwolić nam bezpiecznie przetrwać ten niełatwy dla wszystkich czas.

Policjanci przypominają, że na terenie całego kraju obowiązują przepisy dotyczące walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Każdego dnia funkcjonariusze wyjeżdżając do służby sprawdzają, jak mieszkańcy stosują się do zaleceń służb sanitarnych. Wszystkie działania mundurowi podejmują z zachowaniem środków ostrożności i wykorzystaniem wyposażenia umożliwiającego zachowanie reżimu sanitarnego. Policjanci prewencji, ruchu drogowego i kryminalni kontrolują różne miejsca, m.in. środki komunikacji publicznej, placówki handlowe, skwery i deptaki. Funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim, czy przebywające tam osoby stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz zachowują dystans społeczny. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie należy wykazywać się odpowiedzialnością nie tylko za siebie, ale także innych i podejmować najskuteczniejsze metody walki z pandemią. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każda osoba naruszająca wprowadzone obostrzenia i tym samym narażająca siebie oraz inne osoby na utratę zdrowia i życia, może zostać ukarana przez policjanta mandatem karnym w wysokości do 500 złotych albo może zostać skierowany przeciwko niej wniosek o ukaranie do sądu.  Policjant może także powiadomić inspektora sanitarnego, gdzie w tym przypadku kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. zł. Zachowujmy się więc odpowiedzialne, by żyć bezpieczniej i swoją postawą oraz zachowaniem każdego dnia przyczyniać się do ograniczania rozprzestrzeniania się choroby Covid-19.

Informacje na temat obowiązujących obostrzeń są dostępne na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

Źródło: KPP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe