niedziela, 28 czerwca 2026 18:30
Reklama

Na sygnale

Stracił prawko za prędkość
Stracił prawko za prędkość
30-letni mieszkaniec Malborka jechał w terenie zabudowanym z prędkością 104 km/h. Oprócz ukarania kierowcy za przekroczenie dozwolonej prędkości mandatem w wysokości 1500 złotych i 13 punktami karnymi, mundurowi zatrzymali mu również prawo jazdy. Apelujemy o rozwagę na drodze. Nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. 21.07.2023 10:29
Reklama
Busem zajechał mu drogę uniemożliwiając dalszą jazdę
Busem zajechał mu drogę uniemożliwiając dalszą jazdę
Zdecydowana postawa kierowcy regionalnego przewoźnika i jego pasażerów pozwoliła zatrzymać nietrzeźwego kierowcę, który w Lasowicach prowadził swoje auto, mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kierujący busem zajechał drogę jadącemu „wężykiem” oplowi, a jeden z pasażerów zabrał kluczyki pijanemu 57-latkowi, udaremniając mu dalszą jazdę. Powiadomieni o tym zdarzeniu policjanci zatrzymali mężczyznę, a jego auto odholowano na policyjny parking. Jak się okazało, zatrzymany posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 21.07.2023 09:58
Dzięki obywatelskiemu zatrzymaniu pijanego kierowcy, nie doszło do tragedii
Dzięki obywatelskiemu zatrzymaniu pijanego kierowcy, nie doszło do tragedii
Dzięki zdecydowanej postawie kierowcy regionalnego przewoźnika i jego pasażerów pozwoliła zatrzymać nietrzeźwego kierowcę, który w Lasowicach prowadził swoje auto, mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kierujący busem zajechał drogę jadącemu „wężykiem” oplowi, a jeden z pasażerów zabrał kluczyki pijanemu 57-latkowi, udaremniając mu dalszą jazdę. Powiadomieni o tym zdarzeniu policjanci zatrzymali mężczyznę, a jego auto odholowano na policyjny parking. Jak się okazało, zatrzymany posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 19.07.2023 11:43
Zatrzymany dealer narkotyków odpowie przed sądem
Zatrzymany dealer narkotyków odpowie przed sądem
Dzięki współpracy malborskich i kwidzyńskich policjantów odpowiedzialność karną przed sądem poniesie 36-letni mężczyzna - mieszkaniec Kwidzyna, którego zatrzymano na gorącym uczynku w Kwidzynie. W reklamówce, którą przenosił, policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad kilogram amfetaminy. Podejrzany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Najbliższe 3 miesiące 36-latek spędzi w areszcie. 18.07.2023 09:40
Niósł w reklamówce ponad kilogram amfetaminy
Niósł w reklamówce ponad kilogram amfetaminy
Dzięki współpracy malborskich i kwidzyńskich kryminalnych odpowiedzialności karnej nie uniknie 36-letni mieszkaniec Kwidzyna podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku na jednej z ulic Kwidzyna. W reklamówce, którą przenosił, policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad kilogram amfetaminy. Podejrzany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Najbliższe 3 miesiące 36-latek spędzi w areszcie. 17.07.2023 13:39
Bezpieczna jazda quadem
Bezpieczna jazda quadem
Jazda quadem może być przyjemnością. Z tego typu pojazdów mogą korzystać podczas letniego wypoczynku osoby, które ukończyły 14 lat. Do bezpiecznego i zgodnego z prawem korzystania z tych pojazdów potrzebne są jednak odpowiednie uprawnienia, doświadczenie oraz umiejętności. 17.07.2023 12:26
Miej wpływ na rozwój miasta - zostań członkiem zespołu doradczego
Miej wpływ na rozwój miasta - zostań członkiem zespołu doradczego
Burmistrz Miasta Malborka zaprasza do wzięcia udziału w pracach zespołu o charakterze doradczym i inicjatywnym, w którego skład wchodzą przedstawiciele organizacji pozarządowych i innych podmiotów oraz Urzędu Miasta Malborka do opracowania projektu Programu Współpracy Miasta Malbork z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami ze sfery pożytku publicznego na rok 2024. 14.07.2023 13:42
Policjant został sołtysem w jednej z kaszubskich wsi
Policjant został sołtysem w jednej z kaszubskich wsi
Policjant z gdańskiej komendy miejskiej został wybrany sołtysem. Zdecydowali o tym mieszkańcy podczas wyborów uzupełniających, którzy oddając głosy, obdarzyli kandydata zaufaniem i uznaniem. Społeczne zaangażowanie naszych policjantów wpływa na pozytywny wizerunek formacji, jaką jest policja i życzymy im sukcesów w pracy zawodowej oraz wytrwałości w pracy na rzecz społeczeństwa. 14.07.2023 13:10
Akty mianowania dla podkomisarzy i ślubowanie nowo przyjętych policjantów
Akty mianowania dla podkomisarzy i ślubowanie nowo przyjętych policjantów
„Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta..." - to początek roty ślubowania, którą składają przyjmowani do służby funkcjonariusze, a którą przyjął dzisiaj Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński. Nowi policjanci ślubując na sztandar tym samym wstąpili w szeregi polskiej Policji. Podczas uroczystości wręczono także akty mianowania 23 nowym podkomisarzom, którzy z sukcesem zdali egzamin oficerski w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. 14.07.2023 12:39
Pijany 26-latek z zakazem prowadzenia uderzył autem w drzewo
Pijany 26-latek z zakazem prowadzenia uderzył autem w drzewo
W poniedziałek wieczorem policjanci malborskiej drogówki zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu. Mężczyzna, w pobliżu miejscowości Złotowo, kierując nissanem stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo, a następnie uciekł. Mundurowi znaleźli go na polnej drodze, nieopodal miejsca zdarzenia. 26-latek nie odniósł poważnych obrażeń, natomiast badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że kierował mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany nie posiadał prawa jazdy, za to posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Niebawem mężczyzna usłyszy zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu 26-latkowi grozi kara do 5 lat więzienia. Mężczyzna przed sądem odpowie również za prowadzenie auta bez uprawnień za co grozi wysoka grzywna. 13.07.2023 09:39
Reklama
Reklama
Komentarze
Autor komentarza: Robert Treść komentarza: Dziennikarstwo, zwłaszcza dzisiaj te lokalne to chyba najbardziej niedoceniany zawód w Polsce, do tego obarczony politycznie. Dziennikarze lokalni są najbliżej zwykłych ludzi, bronią ich gdy nie można dogadać się z władzami, a media ogólnopolskie uznają., że temat jest bez znaczenia. Powodzenia ! Super, że próbujecie zaszczepić bakcyla młodym :-) Data dodania komentarza: 8.06.2026, 18:44 Źródło komentarza: Czym są media lokalne i prasa? O to pytała młodzież na lekcji dziennikarskiej Autor komentarza: Piłkarski poker Treść komentarza: Kręcina bylby tez dobrym patronem 😂😆 Data dodania komentarza: 25.04.2026, 07:29 Źródło komentarza: Grzegorz Lato Honorowym Patronem Turnieju Drużyn Podwórkowych Autor komentarza: kx Treść komentarza: Pozdrowienia od wszystkich redakcji Panie Januszu :-) Data dodania komentarza: 16.03.2026, 10:53 Źródło komentarza: [FOTO] Spotkanie wigilijno-noworoczne dziennikarzy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Autor komentarza: NieRolnik Treść komentarza: Duży oddzew władz. Oby nie były to jefynie puste deklaracje. Zastanawia mnie po co jest instytucja taka jak RZGW Gdańsk, skoro jej przedstawiciel mówi, ze jedynym sposobem, który uzdrowiłby sytuacje byloby duze dofinansowanie...? Data dodania komentarza: 13.03.2026, 23:05 Źródło komentarza: Powiślańscy rolnicy alarmują. - To nie jest problem techniczny, to kwestia naszego bytu i przetrwania! Autor komentarza: Kierowca Treść komentarza: Paląca się piasta w tirze!! Czy ktoś w ogóle sorawdzal te ciężarowe przed wyjazdem?! Data dodania komentarza: 18.01.2026, 11:28 Źródło komentarza: Chwile grozy w Uśnicach. Zapłon piasty w ciężarówce w trakcie jazdy Autor komentarza: Marcin Treść komentarza: zrobcie cos z tym mostem do cho....! nie mogę dojeżdżać normalnie autem do pracy, tylko muszę telepać się tymi rozklekotanymi pociągami :-@@@@XXXX Data dodania komentarza: 28.11.2025, 15:34 Źródło komentarza: MOST TCZEWSKI ODBUDUJE STRABAG?! Sąd orzekł w odwołaniu firmy – podano rażąco niską cenę !!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
test