piątek, 5 grudnia 2025 15:12
Reklama

Projekty za 48 milionów dla obszaru Malbork-Sztum. Podpisano ważne porozumienie

Marszałek Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk, oraz Burmistrz Malborka, Marek Charzewski, 11 grudnia podpisali ważne porozumienie dotyczące Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) dla obszaru Malbork-Sztum w ramach w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027.
Projekty za 48 milionów dla obszaru Malbork-Sztum. Podpisano ważne porozumienie

Celem Porozumienia jest w szczególności uzgodnienie zasad i zakresu wsparcia realizacji Strategii ZIT dla MOF Malbork-Sztum 2030 ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza dedykowanych w ramach instrumentu ZIT, w tym w szczególności uzgodnienie pakietu projektów kwalifikujących się do wsparcia w ramach w/w instrumentu oraz uznanych za najważniejsze dla rozwoju MOF Malbork-Sztum.

Każdy z partnerów samorządowych, których przedsięwzięcia znajdują się w treści porozumienia w obecności Marszałka Województwa Pomorskiego podpisywał swoją kartę projektu, stanowiącą załącznik do Porozumienia ZIT.

Pierwsze porozumienie konsumuje 45% przyznanej samorządom alokacji, tj, kwotę 41 mln PLN, przy łącznej wartości przedsięwzięć na poziomie 48 mln PLN. W dokumencie ujęto następujące obszary do wsparcia:

- efektywność energetyczna: termomodernizacja 10 budynków użyteczności publicznej (w tym zabytkowych) oraz komunalnych wielorodzinnych, w tym: Miasto Malbork – 8 budynków (urząd miasta, Ratusz Staromiejski, budynek MZK, budynki komunalne wielorodzinne), Gmina Malbork – 2 budynki (świetlica wiejska, remiza strażacka)
- adaptacja do zmian klimatu: Miasto i Gmina Sztum – zagospodarowanie w błękitno zieloną infrastrukturę terenu przy Placu Wolności, Powiat Sztumski – adaptacja do zmian klimatu poprzez rozwój zielonej i błękitnej infrastruktury w otoczeniu szpitala
- mobilność miejska: Miasto Malbork – drogi rowerowe (1,2 km), Gmina Malbork – drogi rowerowe (1,2 km), Miasto i Gmina Sztum – utworzenie węzła integracyjnego przy zmodernizowanej stacji kolejowej PKP w Sztumie (w tym drogi rowerowe 1,2 km, chodniki, parkingi, przystanki autobusowe, stacje ładowania)
- mobilność miejska: Miasto Malbork – tabor zeroemisyjny (4 autobusy elektryczne)
- integracja migrantów: Powiat Malborski, Powiat Sztumski – sieć wsparcia migrantów na obszarze MOF we współpracy z NGO (wsparcie dla 327 osób)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Sylwestrowa Wielka Gala Wiedeńska - Johann Strauss i Przyjaciele Data rozpoczęcia wydarzenia: 31.12.2025 18:00 – Data zakończenia wydarzenia: 31.12.2025 22:00 Romantyzm, humor i wirtuozeria prosto z Wiednia Przeżyj magiczny wieczór sylwestrowy w Centrum Kultury i Sztuki. Zapraszamy na niezwykłe widowisko Wielką Galę Wiedeńską - Johann Strauss i Przyjaciele, w którym klasyka muzyczna spotyka się z blaskiem noworocznego show: od porywających arii, przez pełne energii polki, aż po roztańczone walce. W ten wyjątkowy wieczór zabierzemy Was w podróż do magicznego świata wiedeńskich sal balowych XIX w., pełnego przepychu, tańca i radości. Na scenie wystąpią wybitni soliści z polskich i zagranicznych teatrów operowych, których głosy i charyzma nadadzą wydarzeniu niepowtarzalny klimat, łącząc dostojność opery z lekkością i humorem operetki. Ukoronowaniem Gali będzie udział Royal Strauss Orchestra – zespołu, który swoim brzmieniem przeniesie Was prosto do Wiednia. Ich muzyka porwie Was do tańca i zachwyci nawet najbardziej wymagających melomanów. Na scenie pojawi się także Grand Royal Ballet, którego wytworne choreografie i lekko żartobliwe akcenty dodadzą wieczorowi magii, łącząc zachwyt nad kunsztem tancerzy z dobrą zabawą.Wielka Gala Wiedeńska to coś więcej niż koncert – to pełen emocji spektakl, który łączy romantyzm, humor i wirtuozerię. Zachwycające dekoracje i wyjątkowa atmosfera sprawiają, że poczujecie się jak uczestnicy prawdziwego balu sylwestrowego w dawnej stolicy Austrii. W tę jedyną noc scena Centrum Kultury i Sztuki stanie się centrum sylwestrowej zabawy, a każdy widz przeniesie się do świata miłości, tańca i niekończącej się radości. Jednym słowem – klasa, elegancja, śmiech i muzyka, która rozgrzeje serca i przywita Nowy Rok w wielkim stylu!  Wielka Gala Wiedeńska - Johann Strauss i Przyjaciele |Sylwester w CKiS31 grudnia 2025, godz. 18.00Sala widowiskowa CKiS, ul. Wyszyńskiego 10, TczewBilety: 150 zł dostępne w kasie CKIS oraz online na stronie: bilety24.plSylwestrowa  Wielka Gala Wiedeńska - Johann Strauss i Przyjaciele
Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 6°C Miasto: Malbork

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Reklama
test