10 października - czwartek jest 284 dniem roku i zarazem jest częścią 41 tygodnia w roku 2024.
Słońce wzeszło o godz. 6:52 zachód o godz: 17:53. Dzisiejszy dzień jest krótszy od najdłuższego o 5 godz 45 min., a dłuższy od najkrótszego o 3 godz. 18 min.
10 października imieniny obchodzą:
Daniel, Franciszek, Paulina, Adalryk, Alderyk, Dionizjusz, Dionizy, Eleuteria, Eleuteriusz, Eleutery, Gereon, German, Jan, Kalistrat, Kasjusz, Leon, Leona, Lutomir, Maria, Przemysław, Rustyk, Rustyka, Samuel, Tomił, Tomiła, Twardostoj
10 października br. innymi wydarzeniami także są:
- Światowy Dzień Wzroku
- Europejski Dzień Przeciw Karze Śmierci
- Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego
- Światowy Dzień Owsianki
- Dzień Gier Planszowych
- Święto Żołnierza Rezerwy
- W Kościele Katolickim obchodzi wspomnienie/święto: bł. Wincenty Kadłubek, biskup








![[WIDEO] Powiśle i Żuławy pod wodą. Rolnicy alarmują! - To nie jest problem techniczny, to kwestia bytu i przetrwania [WIDEO] Powiśle i Żuławy pod wodą. Rolnicy alarmują! - To nie jest problem techniczny, to kwestia bytu i przetrwania](https://static2.malbork1.pl/data/articles/sm-4x3-powisle-i-zulawy-pod-woda-rolnicy-alarmuja-to-nie-jest-problem-techniczny-to-kwestia-bytu-i-prz-1773771679.webp)

Napisz komentarz
Komentarze