Szkolenia, które odbyły się już po raz czwarty, były podzielone na część teoretyczną i praktyczną. Instruktorzy z Autodromu Pomorze nadzorowali proces doskonalenia techniki jazdy, skupiając się na takich zagadnieniach jak teoretyczne aspekty technik jazdy, kontrola toru jazdy, hamowanie czy systemy bezpieczeństwa.
Motocykliści ćwiczyli slalomy, hamowanie awaryjne z wykorzystaniem ABS, pokonywanie zakrętów i skręty motocyklem na torze szosowym. Z kolei kierowcy pojazdów kat. B trenowali dynamiczną zmianę kierunku jazdy na małej przestrzeni, reakcję na poślizg nadsterowny i podsterowny oraz taktykę pokonywania zakrętów.
Każde ćwiczenie uwzględniało specyfikę służby policyjnej, a stopień trudności był stopniowo podnoszony, aby policjanci byli jak najlepiej przygotowani do wykonywania codziennych zadań na drogach. Doskonalenie techniki jazdy to gwarancja bezpieczeństwa podczas pełnienia służby.
fot.: mł. asp. Anna Banaszewska-Jaszczyk
film: sierż. szt. Piotr Pawłowski








![[WIDEO] Powiśle i Żuławy pod wodą. Rolnicy alarmują! - To nie jest problem techniczny, to kwestia bytu i przetrwania [WIDEO] Powiśle i Żuławy pod wodą. Rolnicy alarmują! - To nie jest problem techniczny, to kwestia bytu i przetrwania](https://static2.malbork1.pl/data/articles/sm-4x3-powisle-i-zulawy-pod-woda-rolnicy-alarmuja-to-nie-jest-problem-techniczny-to-kwestia-bytu-i-prz-1773771679.webp)

Napisz komentarz
Komentarze