sobota, 6 grudnia 2025 21:16
Reklama

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów

Funkcjonariusze ze sztumskiej drogówki skutecznie zatrzymali 46-letniego kierowcę, który bezwzględnie łamał przepisy, prowadząc pojazd z blisko promilem alkoholu w krwi. Co więcej, mężczyzna był objęty dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz stoi przed groźbą kary nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
  • Źródło: KWP Gdańsk
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów
zdjęcie poglądowe

Autor: Policja

Podczas rutynowej kontroli drogowej w rejonie Nowca, patrol z sztumskiej drogówki poddał kontroli kierującego volkswagenem. Szybko okazało się, że 46-letni mieszkaniec naszego powiatu miał w swoim organizmie blisko promil alkoholu. Co jeszcze bardziej bulwersujące, podczas procedury wyłania się fakt, że ten sam mężczyzna był obarczony orzeczonym przez sąd zakazem kierowania pojazdami, a to na całe życie. Następnie, 46-latek stanie przed sądem oskarżony o nie tylko prowadzenie w stanie nietrzeźwości, ale i lekceważenie orzeczonego zakazu. Sąd grozi mu teraz karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy z całego serca do wszystkich, którzy na własne oczy zobaczą osobę nietrzeźwą przesiadującą za kierownicą. Niezależnie od tego, czy znamy sprawcę, czy nie, każdy z nas ma obowiązek powiadomić funkcjonariuszy. Wystarczy wybrać numer alarmowy 112 i przekazać niezbędne informacje. Nie pozwólmy, by tragedia stała się rzeczywistością. Kierujący pod wpływem alkoholu to zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego, z którym nie możemy już dłużej tolerować.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Sylwestrowa Wielka Gala Wiedeńska - Johann Strauss i Przyjaciele Data rozpoczęcia wydarzenia: 31.12.2025 18:00 – Data zakończenia wydarzenia: 31.12.2025 22:00 Romantyzm, humor i wirtuozeria prosto z Wiednia Przeżyj magiczny wieczór sylwestrowy w Centrum Kultury i Sztuki. Zapraszamy na niezwykłe widowisko Wielką Galę Wiedeńską - Johann Strauss i Przyjaciele, w którym klasyka muzyczna spotyka się z blaskiem noworocznego show: od porywających arii, przez pełne energii polki, aż po roztańczone walce. W ten wyjątkowy wieczór zabierzemy Was w podróż do magicznego świata wiedeńskich sal balowych XIX w., pełnego przepychu, tańca i radości. Na scenie wystąpią wybitni soliści z polskich i zagranicznych teatrów operowych, których głosy i charyzma nadadzą wydarzeniu niepowtarzalny klimat, łącząc dostojność opery z lekkością i humorem operetki. Ukoronowaniem Gali będzie udział Royal Strauss Orchestra – zespołu, który swoim brzmieniem przeniesie Was prosto do Wiednia. Ich muzyka porwie Was do tańca i zachwyci nawet najbardziej wymagających melomanów. Na scenie pojawi się także Grand Royal Ballet, którego wytworne choreografie i lekko żartobliwe akcenty dodadzą wieczorowi magii, łącząc zachwyt nad kunsztem tancerzy z dobrą zabawą.Wielka Gala Wiedeńska to coś więcej niż koncert – to pełen emocji spektakl, który łączy romantyzm, humor i wirtuozerię. Zachwycające dekoracje i wyjątkowa atmosfera sprawiają, że poczujecie się jak uczestnicy prawdziwego balu sylwestrowego w dawnej stolicy Austrii. W tę jedyną noc scena Centrum Kultury i Sztuki stanie się centrum sylwestrowej zabawy, a każdy widz przeniesie się do świata miłości, tańca i niekończącej się radości. Jednym słowem – klasa, elegancja, śmiech i muzyka, która rozgrzeje serca i przywita Nowy Rok w wielkim stylu!  Wielka Gala Wiedeńska - Johann Strauss i Przyjaciele |Sylwester w CKiS31 grudnia 2025, godz. 18.00Sala widowiskowa CKiS, ul. Wyszyńskiego 10, TczewBilety: 150 zł dostępne w kasie CKIS oraz online na stronie: bilety24.plSylwestrowa  Wielka Gala Wiedeńska - Johann Strauss i Przyjaciele
Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 6°C Miasto: Malbork

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 16 km/h

Reklama
Reklama
test