W środę, 31 maja br., malborscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży 2 złotych łańcuszków z zawieszkami, do której doszło przed blokiem mieszkalnym 74-letniej kobiety w dzielnicy „Południe”. Mundurowi ustalili, że po godzinie 12.00, kiedy seniorka chciała wejść do klatki schodowej, od tyłu podbiegł do niej mężczyzna, zerwał jej z szyi biżuterię i uciekł. Do identycznego zdarzenia doszło następnego dnia w centrum miasta. Sprawca w ten sam sposób napadł na 64-latkę, kradnąc jej również złoty łańcuszek. Pokrzywdzone wyceniły straty na łączną wartość 3 tys. złotych. Z ich relacji i opisu sprawcy wynikało, że tych kradzieży dokonał ten sam mężczyzna. Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni, którzy na podstawie wnikliwej analizy zgłoszeń oraz pracy operacyjnej wytypowali sprawcę. W poniedziałek funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę podejrzanego o te kradzieże. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec Gdańska. Mężczyzna został zatrzymany na ulicy, niedaleko dworca PKP, kiedy po raz kolejny „zawitał” pociągiem do Malborka. W środę mundurowi doprowadzili zatrzymanego do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dokonania kradzieży szczególnie zuchwałych.38-latek przyznał się do popełnienia tych przestępstw i otrzymał policyjny dozór. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Reklama
Policjanci zatrzymali bandytę, który napadł dwie starsze kobiety
Dzięki intensywnej pracy malborskich kryminalnych odpowiedzialności karnej nie uniknie 38-letni mieszkaniec Gdańska, który 31 maja i 1 czerwca br. na ulicach Malborka napadł na dwie seniorki. Sprawca zaszedł 64 i 74-latkę od tyłu kiedy wchodziły do klatek schodowych, zerwał im z szyi złote łańcuszki i uciekł. Pokrzywdzone wyceniły straty na 3 tys. złotych. Zatrzymany usłyszał zarzuty dokonania kradzieży szczególnie zuchwałych. Za te przestępstwa grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.
- 11.06.2023 19:08
- Źródło: KPP Malbork

Autor: KPP Malbork
Data dodania:
11.06.2023 19:08
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Robert
Treść komentarza: Dziennikarstwo, zwłaszcza dzisiaj te lokalne to chyba najbardziej niedoceniany zawód w Polsce, do tego obarczony politycznie. Dziennikarze lokalni są najbliżej zwykłych ludzi, bronią ich gdy nie można dogadać się z władzami, a media ogólnopolskie uznają., że temat jest bez znaczenia. Powodzenia ! Super, że próbujecie zaszczepić bakcyla młodym :-)
Data dodania komentarza: 8.06.2026, 18:44
Źródło komentarza: Czym są media lokalne i prasa? O to pytała młodzież na lekcji dziennikarskiej
Autor komentarza: Piłkarski poker
Treść komentarza: Kręcina bylby tez dobrym patronem 😂😆
Data dodania komentarza: 25.04.2026, 07:29
Źródło komentarza: Grzegorz Lato Honorowym Patronem Turnieju Drużyn Podwórkowych
W
Autor komentarza: kx
Treść komentarza: Pozdrowienia od wszystkich redakcji Panie Januszu :-)
Data dodania komentarza: 16.03.2026, 10:53
Źródło komentarza: [FOTO] Spotkanie wigilijno-noworoczne dziennikarzy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich
Reklama
Temperatura: 31°C Miasto: Malbork
Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 14 km/h
Reklama
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze