piątek, 5 grudnia 2025 07:52
Reklama

Weekend z Wojskiem Polskim. Co ciekawego na pikniku militarnym?

- Zapraszam na Centralne Obchody Święta wojska Polskiego i 102. rocznicę Bitwy Warszawskiej – powiedział płk. Robert Grzeszczyk, szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Malborku. - Na terenie woj. pomorskiego zostaną zorganizowane trzy pikniki WP: 13.08 – Kartuzy (WCR w gdyni), 14.08 (niedziela) – Tczew (WCR Malbork oraz 15.08 (poniedziałek) – Kościerzyna (WCR Gdańsk). Miejscem imprezy w Tczewie będzie Bulwar Nadwiślański.
Weekend z Wojskiem Polskim. Co ciekawego na pikniku militarnym?

Autor: Materiały promocyjne

Podczas pikniku odbędzie się koncert orkiestry wojskowej, zespołów amatorskich oraz chóry malborskie i pelplińskie (grupa z ZSP klasy mundurowej).

- Będzie grochówka wojskowa, chłodne napoje oraz możliwość złożenia wniosku do dobrowolnej, zasadniczej służby wojskowej – uzupełnia płk. R. Grzeszczyk. - Nasi rekruterzy odpowiedzą na wszystkie pytania i przedstawią zasady wstąpienia do armii. Gratką dla miłośników militariów będzie wystawa sprzętu wojskowego jak: czołg Leopard, kołowy transporter opancerzony Rosomak, wyrzutnię rakiet Langusta, przeciwlotniczy zestaw rakietowy Poprad, moździerz samobieżny Rak.

W pikniku wezmą również udział jednostki zaproszone przez WCR:

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Malborku,

- Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych,

- 3. Flotylla Okrętów,

- 22. Baza Lotnictwa Taktycznego,

- 9. Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej,

- 49. Baza Lotnicza,

- 7. Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej (w tym 71. batalion lekkiej piechoty z Malborka)

- Centrum Szkolenia Logistyki,

- Placówka Żandarmerii Wojskowej z Malborka,

- Kwidzyńskie Stowarzyszenie Sportowo Kolekcjonerskie GWARD.

 

Rekruterzy WCR w Malborku będą informować o możliwości wstąpienia w szeregi nowej formy służby wojskowej jaką jest Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa.

Serdecznie zapraszamy do udziału w pikniku.

Do zobaczenia 14 sierpnia w Tczewie!

W przyszłości będą także w Kwidzynie, Sztumie i Nowym Dworze.

Dodajmy, że piknik nie będzie jedyną atrakcją tego lata spod znaku wojskowości. Jak zapowiedział prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki 1 września zostanie zorganizowana kolejna inscenizacja bitwy o Tczew z 1.09.1939 r.

https://wcrmalbork.wp.mil.pl/pl/articles6-aktualnosci/weekend-z-wojskiem/

(tomm)



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Sylwestrowa Wielka Gala Wiedeńska - Johann Strauss i Przyjaciele Data rozpoczęcia wydarzenia: 31.12.2025 18:00 – Data zakończenia wydarzenia: 31.12.2025 22:00 Romantyzm, humor i wirtuozeria prosto z Wiednia Przeżyj magiczny wieczór sylwestrowy w Centrum Kultury i Sztuki. Zapraszamy na niezwykłe widowisko Wielką Galę Wiedeńską - Johann Strauss i Przyjaciele, w którym klasyka muzyczna spotyka się z blaskiem noworocznego show: od porywających arii, przez pełne energii polki, aż po roztańczone walce. W ten wyjątkowy wieczór zabierzemy Was w podróż do magicznego świata wiedeńskich sal balowych XIX w., pełnego przepychu, tańca i radości. Na scenie wystąpią wybitni soliści z polskich i zagranicznych teatrów operowych, których głosy i charyzma nadadzą wydarzeniu niepowtarzalny klimat, łącząc dostojność opery z lekkością i humorem operetki. Ukoronowaniem Gali będzie udział Royal Strauss Orchestra – zespołu, który swoim brzmieniem przeniesie Was prosto do Wiednia. Ich muzyka porwie Was do tańca i zachwyci nawet najbardziej wymagających melomanów. Na scenie pojawi się także Grand Royal Ballet, którego wytworne choreografie i lekko żartobliwe akcenty dodadzą wieczorowi magii, łącząc zachwyt nad kunsztem tancerzy z dobrą zabawą.Wielka Gala Wiedeńska to coś więcej niż koncert – to pełen emocji spektakl, który łączy romantyzm, humor i wirtuozerię. Zachwycające dekoracje i wyjątkowa atmosfera sprawiają, że poczujecie się jak uczestnicy prawdziwego balu sylwestrowego w dawnej stolicy Austrii. W tę jedyną noc scena Centrum Kultury i Sztuki stanie się centrum sylwestrowej zabawy, a każdy widz przeniesie się do świata miłości, tańca i niekończącej się radości. Jednym słowem – klasa, elegancja, śmiech i muzyka, która rozgrzeje serca i przywita Nowy Rok w wielkim stylu!  Wielka Gala Wiedeńska - Johann Strauss i Przyjaciele |Sylwester w CKiS31 grudnia 2025, godz. 18.00Sala widowiskowa CKiS, ul. Wyszyńskiego 10, TczewBilety: 150 zł dostępne w kasie CKIS oraz online na stronie: bilety24.plSylwestrowa  Wielka Gala Wiedeńska - Johann Strauss i Przyjaciele
Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 4°C Miasto: Malbork

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Reklama
test