Wystawa została użyczona przez Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Powstała w ramach projektu Centrum Wojny i Pokoju w Narwiku, autorem jest Michael Stokke. Projekt zrealizowany został wraz z gdyńskim Muzeum Marynarki Wojennej oraz przy wsparciu dr Andrzeja W. Święcha, Fundacji Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość i Fundacji Fritt Ord. Poprzez wystawę opowiedziane zostały losy polskich jeńców i pracowników przymusowych, którzy w czasie II wojny światowej znaleźli się w Norwegii. Na planszach ukazano drogę Polaków uwięzionych przez Niemców, ich codzienność, pracę i próby ucieczki, a także ich sytuację po zakończeniu wojny.
W ubiegłym roku Muzeum Miasta Malborka prezentowało wystawę czasową "Stalag XX B. Historia nieopowiedziana.", która przedstawiała nieomawiany dotąd szerzej temat obozu jenieckiego, funkcjonującego w czasie II wojny światowej w Malborku. "Trud i zwątpienie..." jest bardzo ciekawym i ważnym nawiązaniem do poruszanego wątku życia jenieckiego.
Otwarcie odbędzie się 12 maja o godz. 17. Wystawa będzie prezentowana na parterze budynku Muzeum Miasta Malborka do 21 października, od wtorku do soboty w godzinach 10-16.
Katarzyna Fabiańska






![[WIDEO] Powiśle i Żuławy pod wodą. Rolnicy alarmują! - To nie jest problem techniczny, to kwestia bytu i przetrwania [WIDEO] Powiśle i Żuławy pod wodą. Rolnicy alarmują! - To nie jest problem techniczny, to kwestia bytu i przetrwania](https://static2.malbork1.pl/data/articles/sm-4x3-powisle-i-zulawy-pod-woda-rolnicy-alarmuja-to-nie-jest-problem-techniczny-to-kwestia-bytu-i-prz-1773771679.webp)

Napisz komentarz
Komentarze