Zatrzymanie 39-letniego mężczyzny podejrzanego o liczne kradzieże i włamania to efekt działań kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Malborku. Od początku sierpnia br. policjanci otrzymali zgłoszenia o 2 włamaniach do mieszkań i kradzieży pieniędzy na terenie miasta. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca włamał się do jednego z mieszkań i skradł stamtąd biżuterię o wartości ponad 10 tys. złotych. Podczas gdy próbował dostać się przez balkon do kolejnego mieszkania został spłoszony przez właściciela. Nad sprawą cały czas pracowali malborscy kryminalni, którzy poprzez pracę operacyjną ustalili, że za te przestępstwa odpowiada 39-letni mieszkaniec Malborka. W niedzielę wieczorem funkcjonariusze zapukali do drzwi jednego z malborskich mieszkań, gdzie na strychu znaleźli, ukrywającego się za koszem wiklinowym, podejrzanego 39-latka. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Ponadto kryminalni ustalili, że 39-latek odpowiada za zgłoszoną w miniony weekend przez turystkę kradzież pieniędzy. Wczoraj zatrzymany usłyszał zarzuty. Mężczyzna w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa i popełnionych czynów dopuścił się w warunkach recydywy. Policjanci odzyskali część skradzionej biżuterii i teraz pracują nad odzyskaniem pozostałego, utraconego mienia. Za te przestępstwa 39-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 15 lat. Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają kolejnych zarzutów.
Reklama
Policjanci ujęli włamywacza recydywistę
Kryminalni z malborskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie i usiłowanie włamań oraz kradzieże. Łupem sprawcy padły biżuteria i pieniądze, których wartość pokrzywdzeni wycenili na ponad 11 tys. złotych. Jak ustalili funkcjonariusze 39-latek dopuścił się tych czynów w warunkach recydywy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 15 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają kolejnych zarzutów.
- red.
- 26.08.2021 11:08
- Źródło: KPP Malbork

Data dodania:
26.08.2021 11:08
Reklama
KOMENTARZE
W
Autor komentarza: kxTreść komentarza: Pozdrowienia od wszystkich redakcji Panie Januszu :-)Data dodania komentarza: 16.03.2026, 10:53Źródło komentarza: [FOTO] Spotkanie wigilijno-noworoczne dziennikarzy Stowarzyszenia Dziennikarzy PolskichAutor komentarza: NieRolnikTreść komentarza: Duży oddzew władz. Oby nie były to jefynie puste deklaracje. Zastanawia mnie po co jest instytucja taka jak RZGW Gdańsk, skoro jej przedstawiciel mówi, ze jedynym sposobem, który uzdrowiłby sytuacje byloby duze dofinansowanie...?Data dodania komentarza: 13.03.2026, 23:05Źródło komentarza: Powiślańscy rolnicy alarmują. - To nie jest problem techniczny, to kwestia naszego bytu i przetrwania!Autor komentarza: KierowcaTreść komentarza: Paląca się piasta w tirze!! Czy ktoś w ogóle sorawdzal te ciężarowe przed wyjazdem?!Data dodania komentarza: 18.01.2026, 11:28Źródło komentarza: Chwile grozy w Uśnicach. Zapłon piasty w ciężarówce w trakcie jazdy
Reklama
Temperatura: 6°C Miasto: Malbork
Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 13 km/h
Reklama
Reklama





![[WIDEO] Powiśle i Żuławy pod wodą. Rolnicy alarmują! - To nie jest problem techniczny, to kwestia bytu i przetrwania [WIDEO] Powiśle i Żuławy pod wodą. Rolnicy alarmują! - To nie jest problem techniczny, to kwestia bytu i przetrwania](https://static2.malbork1.pl/data/articles/sm-4x3-powisle-i-zulawy-pod-woda-rolnicy-alarmuja-to-nie-jest-problem-techniczny-to-kwestia-bytu-i-prz-1773771679.webp)

Napisz komentarz
Komentarze