piątek, 5 grudnia 2025 08:11
Reklama

XX. edycja Castle Triathlon Malbork i Mistrzostwa Polski na dystansie długim!

Już mniej niż 150 dni pozostało do rozpoczęcia zmagań podczas XX., jubileuszowej edycji kultowych zawodów Castle Triathlon Malbork! W nadchodzącym sezonie zawodnicy kolejny raz staną na starcie i rozpoczną zmagań w rzece Nogat, u stóp Zamku Krzyżackiego. Castle Triathlon Malbork 2021 odbędzie się w terminie 4-5 września 2021. Na dystansie pełnym (IM) odbędą się Mistrzostwa Polski dla zawodników Elity oraz Age-Group.
  • Źródło: UM Malbork
XX. edycja Castle Triathlon Malbork i Mistrzostwa Polski na dystansie długim!

Tegoroczna odsłona epickiego triathlonu w Malborku, głównie ze względu na obchodzony jubileusz. XX edycja zmagań u stóp krzyżackiej twierdzy będzie bez wątpienia wielkim, triathlonowym świętem. W bogatej historii malborskich zawodów, wyścig rangi Mistrzostw Polski odbędzie się już po raz czwarty. W minionym roku, w ramach Mistrzostw Polski na dystansie długim w pięknym stylu triumfowali: Miłosz Sowiński i Ewa Bugdoł. W 2019 roku Mistrzem Polski na tym dystansie został Łukasz Kalaszczyński, a Mistrzynią Anna Peterek. W ramach Castle Triathlon Malbork rozgrywane były również Mistrzostwa Polski na dystansie średnim. W 2017 roku na tym dystansie wśród mężczyzn zwyciężył Łukasz Kalaszczyńki, Mistrzynią Polski została Joanna Sołtysiak. W Mistrzostwach Polski w Malborku, na dystansie długim odbędą się zmagania profesjonalistów oraz amatorów, czyli zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Mistrzostwa Polski to przede wszystkim zacięta, sportowa rywalizacja o prestiż! Dla początkujących triathlonistów, to także okazja do ścigania się z doświadczonymi zawodnikami oraz możliwość zebrania cennego doświadczenia.

Rywalizacja na dystansie długim (IM: 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42,2 km biegu) odbędzie się drugiego dnia zawodów, czyli w niedzielę 5 września. Triathloniści rozpoczną swoje zmagania pływaniem w rzece Nogat, tuż u stóp Zamku Krzyżackiego, największej ceglanej twierdzy w Europie. Następnie zawodnicy wyruszą na trasę kolarską. Etap ten będzie szybki, dzięki niezwykle płaskiej trasie, z dobrej jakości asfaltem, wytyczonej przez Żuławy Wiślane. Na koniec triathloniści przebiegną między innymi przez tereny Muzeum Zamkowego. Również 5 września odbędą się zmagania na dystansie 1/2 IM, czyli popularnej „połówce” (1,9 km90 km21,1 km). Podczas Castle Triathlon Malbork 2021 zawodnicy rywalizować będą również na krótszych dystansach. W sobotę 4 września odbędą się dwa wyścigi: 1/4 IM (0,95 km45 km10,55 km) oraz idealna dla debiutantów 1/8 IM (0,475 km22,5 km5,275 km).

Zapisy na wszystkie dystanse trwają. Aby zarejestrować się na zawody, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie zawodów.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Sylwestrowa Wielka Gala Wiedeńska - Johann Strauss i Przyjaciele Data rozpoczęcia wydarzenia: 31.12.2025 18:00 – Data zakończenia wydarzenia: 31.12.2025 22:00 Romantyzm, humor i wirtuozeria prosto z Wiednia Przeżyj magiczny wieczór sylwestrowy w Centrum Kultury i Sztuki. Zapraszamy na niezwykłe widowisko Wielką Galę Wiedeńską - Johann Strauss i Przyjaciele, w którym klasyka muzyczna spotyka się z blaskiem noworocznego show: od porywających arii, przez pełne energii polki, aż po roztańczone walce. W ten wyjątkowy wieczór zabierzemy Was w podróż do magicznego świata wiedeńskich sal balowych XIX w., pełnego przepychu, tańca i radości. Na scenie wystąpią wybitni soliści z polskich i zagranicznych teatrów operowych, których głosy i charyzma nadadzą wydarzeniu niepowtarzalny klimat, łącząc dostojność opery z lekkością i humorem operetki. Ukoronowaniem Gali będzie udział Royal Strauss Orchestra – zespołu, który swoim brzmieniem przeniesie Was prosto do Wiednia. Ich muzyka porwie Was do tańca i zachwyci nawet najbardziej wymagających melomanów. Na scenie pojawi się także Grand Royal Ballet, którego wytworne choreografie i lekko żartobliwe akcenty dodadzą wieczorowi magii, łącząc zachwyt nad kunsztem tancerzy z dobrą zabawą.Wielka Gala Wiedeńska to coś więcej niż koncert – to pełen emocji spektakl, który łączy romantyzm, humor i wirtuozerię. Zachwycające dekoracje i wyjątkowa atmosfera sprawiają, że poczujecie się jak uczestnicy prawdziwego balu sylwestrowego w dawnej stolicy Austrii. W tę jedyną noc scena Centrum Kultury i Sztuki stanie się centrum sylwestrowej zabawy, a każdy widz przeniesie się do świata miłości, tańca i niekończącej się radości. Jednym słowem – klasa, elegancja, śmiech i muzyka, która rozgrzeje serca i przywita Nowy Rok w wielkim stylu!  Wielka Gala Wiedeńska - Johann Strauss i Przyjaciele |Sylwester w CKiS31 grudnia 2025, godz. 18.00Sala widowiskowa CKiS, ul. Wyszyńskiego 10, TczewBilety: 150 zł dostępne w kasie CKIS oraz online na stronie: bilety24.plSylwestrowa  Wielka Gala Wiedeńska - Johann Strauss i Przyjaciele
Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 4°C Miasto: Malbork

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Reklama
test