piątek, 5 grudnia 2025 07:49
Reklama

Wyjątkowy koncert w Filharmonii Bałtyckiej

Piątek 13 grudnia będzie z pewnością bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich melomanów, którzy wybiorą się wtedy na koncert do Filharmonii nad Motławą.
Wyjątkowy koncert w Filharmonii Bałtyckiej

W pierwszej części koncertu 4 muzyków grających na rogach, Gabriel Czopka, Michał Szczerba, Łukasz Łacny, Piotr Kowalski wystąpi w utworze Kerry’ego Turnera – Introduction and main event na cztery rogi i orkiestrę. K. Turner, sam waltornista, jest kompozytorem stroniącym od awangardowych eksperymentów. Jego kompozycja wykorzystuje różne efekty brzmienia instrumentów dętych blaszanych. W środkowej części utworu 2 rogi są ustawione po bokach estrady co stwarza ciekawe przestrzenne możliwości ukazania dialogu między parami instrumentów.

W drugiej części wydarzenia wysłuchamy słynnej III Symfonii Es-dur Eroiki L. van Beethovena. III Symfonia miała przełomowe znaczenie dla rozwoju symfoniki w XIX wieku. Wyróżniała się zarówno rozmiarami (trwa ona około dwa razy dłużej niż typowe klasyczne symfonie Haydna lub Mozarta) jak i poważnym charakterem. Nie każdy wie, że kompozycja ta powstawała nietypowo – bo od końca. Beethoven najpierw stworzył temat fraz finałowych, który pochodzi z wcześniej napisanej muzyki baletowej – Twory Prometeusza. Początek koncertu o godz. 19.00. Bilety w cenie 15-55 zł.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Sylwestrowa Wielka Gala Wiedeńska - Johann Strauss i Przyjaciele Data rozpoczęcia wydarzenia: 31.12.2025 18:00 – Data zakończenia wydarzenia: 31.12.2025 22:00 Romantyzm, humor i wirtuozeria prosto z Wiednia Przeżyj magiczny wieczór sylwestrowy w Centrum Kultury i Sztuki. Zapraszamy na niezwykłe widowisko Wielką Galę Wiedeńską - Johann Strauss i Przyjaciele, w którym klasyka muzyczna spotyka się z blaskiem noworocznego show: od porywających arii, przez pełne energii polki, aż po roztańczone walce. W ten wyjątkowy wieczór zabierzemy Was w podróż do magicznego świata wiedeńskich sal balowych XIX w., pełnego przepychu, tańca i radości. Na scenie wystąpią wybitni soliści z polskich i zagranicznych teatrów operowych, których głosy i charyzma nadadzą wydarzeniu niepowtarzalny klimat, łącząc dostojność opery z lekkością i humorem operetki. Ukoronowaniem Gali będzie udział Royal Strauss Orchestra – zespołu, który swoim brzmieniem przeniesie Was prosto do Wiednia. Ich muzyka porwie Was do tańca i zachwyci nawet najbardziej wymagających melomanów. Na scenie pojawi się także Grand Royal Ballet, którego wytworne choreografie i lekko żartobliwe akcenty dodadzą wieczorowi magii, łącząc zachwyt nad kunsztem tancerzy z dobrą zabawą.Wielka Gala Wiedeńska to coś więcej niż koncert – to pełen emocji spektakl, który łączy romantyzm, humor i wirtuozerię. Zachwycające dekoracje i wyjątkowa atmosfera sprawiają, że poczujecie się jak uczestnicy prawdziwego balu sylwestrowego w dawnej stolicy Austrii. W tę jedyną noc scena Centrum Kultury i Sztuki stanie się centrum sylwestrowej zabawy, a każdy widz przeniesie się do świata miłości, tańca i niekończącej się radości. Jednym słowem – klasa, elegancja, śmiech i muzyka, która rozgrzeje serca i przywita Nowy Rok w wielkim stylu!  Wielka Gala Wiedeńska - Johann Strauss i Przyjaciele |Sylwester w CKiS31 grudnia 2025, godz. 18.00Sala widowiskowa CKiS, ul. Wyszyńskiego 10, TczewBilety: 150 zł dostępne w kasie CKIS oraz online na stronie: bilety24.plSylwestrowa  Wielka Gala Wiedeńska - Johann Strauss i Przyjaciele
Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 4°C Miasto: Malbork

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Reklama
test