Prócz zawodników, licznie przybyłych, na trwające w dniach 1-4 sierpnia rozgrywki, również frekwencja na trybunach dopisała. Publiczność oczywiście najmocniej dopingowała polskim siatkarzom. Główna nagroda (1000 dolarów i 200 pkt do rankingu World Tour 2019) trafiła do pary polskich zawodników Michała Kądzioły i Marcina Ociepskiego, którzy wygrali po zwycięstwie 2:0 (23:21, 21:17) turniej Pucharu Świata mężczyzn w siatkówce plażowej. Drugie miejsce zajęła para zawodników z Litwy: Patrikas Stankevicius i Audrius Knasas. Trzecie miejsce na podium zajęła kolejna para Polaków: Mariusz Prudel i Mikołaj Miszczuk.
Pomysłodawcą sprowadzenia cyklu World Tour do naszego miasta była akademii siatkówki plażowej Prokos. To dzięki sile przekonywania działaczy Prokosu w organizację wydarzenia włączyła się dyrekcja Muzeum Zamkowego oraz władze miasta Malborka, powiatu malborskiego i województwa pomorskiego. Samorządy partycypowały w finasowaniu imprezy.








![[WIDEO] Powiśle i Żuławy pod wodą. Rolnicy alarmują! - To nie jest problem techniczny, to kwestia bytu i przetrwania [WIDEO] Powiśle i Żuławy pod wodą. Rolnicy alarmują! - To nie jest problem techniczny, to kwestia bytu i przetrwania](https://static2.malbork1.pl/data/articles/sm-4x3-powisle-i-zulawy-pod-woda-rolnicy-alarmuja-to-nie-jest-problem-techniczny-to-kwestia-bytu-i-prz-1773771679.webp)

Napisz komentarz
Komentarze