Zwyczajem zawierania umowy partnerskiej między miastami jest jej podpisywanie w obydwu zaprzyjaźnionych ośrodkach. Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski wraz z Przewodniczącym Gminy "Swietłowski miejski okręg" Siergiejem Bevzem 13 lipca br. podpisał umowę w mieście Swietłyj (pisaliśmy o tym w poprzednim wydaniu „GM”), a w piątek, goście z Rosji przypeczętowali ją swoim podpisem złożonym w Malborku.
Ze strony polskiej, prócz Burmistrza, swój podpis złożył Przewodniczący Rady Miasta Malborka Paweł Dziwosz. Ze strony rosyjskiej zaś przewodniczący gminy "Swietłowski miejski okręg" Siergiej Bievz. Uroczysta ratyfikacja odbyła się w obecności przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego z Marszałkiem Województwa Pomorskiego, Józefem Sarnowskim na czele.
Na uroczyste podpisanie umowy przybyły też delegacje z 7 miast partnerskich Malborka oraz konsul Rosji w Gdańsku Wanda Kaliuzhnaya.
Przypomnijmy, że Malbork i Swietłyj współpracują ze sobą od 2011 roku, a stosowna Uchwała w sprawie zawarcia umowy o partnerskiej współpracy Miasta Malborka z Miastem Swietłyj podjęta została przez malborskich radnych 31 maja 2019 r.








![[WIDEO] Powiśle i Żuławy pod wodą. Rolnicy alarmują! - To nie jest problem techniczny, to kwestia bytu i przetrwania [WIDEO] Powiśle i Żuławy pod wodą. Rolnicy alarmują! - To nie jest problem techniczny, to kwestia bytu i przetrwania](https://static2.malbork1.pl/data/articles/sm-4x3-powisle-i-zulawy-pod-woda-rolnicy-alarmuja-to-nie-jest-problem-techniczny-to-kwestia-bytu-i-prz-1773771679.webp)

Napisz komentarz
Komentarze