sobota, 6 grudnia 2025 12:11
Reklama

Stypendia za sukcesy w ubiegłym roku

Po raz trzeci zostały przyznane stypendia dla malborskich sportowców, którzy w sposób wybitny reprezentują miasto na arenach przynajmniej krajowych.
Stypendia za sukcesy w ubiegłym roku

Stypendium jest przyznawane na podstawie uchwały Rady Miasta z 2015 r. Szansę na jego otrzymanie mają sportowcy, którzy znaleźli się na podium przynajmniej mistrzostw Polski. Wsparcie jest przyznawane na sześć miesięcy (wypłacane jednorazowo), a jego wysokość zależy od kilku czynników. Przede wszystkim od tego, czy uprawiana dyscyplina jest olimpijska (wyższa stawka), czy nie, a ponadto od rodzaju sportu (indywidualny czy drużynowy), rangi imprezy (mistrzostwa Polski, Europy, świata, igrzyska olimpijskie), zajętego miejsca na podium i kategorii wiekowej.

Tym razem za sukcesy odniesione w 2016 r. została wyróżniona jedna drużyna i pięcioro zawodników z dyscyplin indywidualnych. W przypadku drużyny łatwo domyślić się, o którą chodzi. Stypendia trafiły do siatkarek Orła Malbork, które zdobyły wicemistrzostwo Polski juniorek, grając w składzie: Daria Grochowska, Monika Fedusio, Natalia Krupa, Michalina Sikora, Klaudia Kostkowska, Paulina Rekowska, Marta Błaszczyk, Aleksandra Żurawska, Aleksandra Droździak, Dagmara Dąbrowska, Julia Balewicz, Agata Michalewicz.
Podczas spotkania w Urzędzie Miasta Malborka decyzje o przyznaniu stypendium odebrali również: Alicja Krauze, zawodniczka Sekcji Pływackiej MAL WOPR (srebrny medal mistrzostw Polski juniorek młodszych do lat 15 na 800 m stylem dowolnym); Hubert Philipp z Malborskiego Klubu Kyokushin Karate (mistrz Polski juniorów młodszych w kata i kumite); Bartosz Samp – ciężarowiec Rzemieślnika Malbork (brązowy medal na MP seniorów - w kategorii 94 kg); Karol Klimaszewski – ciężarowiec Rzemieślnika (srebrny medal w MP juniorów do lat 20 w kategorii wagowej 105 kg); Marta Krawczyńska – mieszkanka Malborka reprezentująca Pomeranię Szczecin (drugie miejsce w biegu na 10 000 metrów podczas MP seniorów w lekkoatletyce).


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Sylwestrowa Wielka Gala Wiedeńska - Johann Strauss i Przyjaciele Data rozpoczęcia wydarzenia: 31.12.2025 18:00 – Data zakończenia wydarzenia: 31.12.2025 22:00 Romantyzm, humor i wirtuozeria prosto z Wiednia Przeżyj magiczny wieczór sylwestrowy w Centrum Kultury i Sztuki. Zapraszamy na niezwykłe widowisko Wielką Galę Wiedeńską - Johann Strauss i Przyjaciele, w którym klasyka muzyczna spotyka się z blaskiem noworocznego show: od porywających arii, przez pełne energii polki, aż po roztańczone walce. W ten wyjątkowy wieczór zabierzemy Was w podróż do magicznego świata wiedeńskich sal balowych XIX w., pełnego przepychu, tańca i radości. Na scenie wystąpią wybitni soliści z polskich i zagranicznych teatrów operowych, których głosy i charyzma nadadzą wydarzeniu niepowtarzalny klimat, łącząc dostojność opery z lekkością i humorem operetki. Ukoronowaniem Gali będzie udział Royal Strauss Orchestra – zespołu, który swoim brzmieniem przeniesie Was prosto do Wiednia. Ich muzyka porwie Was do tańca i zachwyci nawet najbardziej wymagających melomanów. Na scenie pojawi się także Grand Royal Ballet, którego wytworne choreografie i lekko żartobliwe akcenty dodadzą wieczorowi magii, łącząc zachwyt nad kunsztem tancerzy z dobrą zabawą.Wielka Gala Wiedeńska to coś więcej niż koncert – to pełen emocji spektakl, który łączy romantyzm, humor i wirtuozerię. Zachwycające dekoracje i wyjątkowa atmosfera sprawiają, że poczujecie się jak uczestnicy prawdziwego balu sylwestrowego w dawnej stolicy Austrii. W tę jedyną noc scena Centrum Kultury i Sztuki stanie się centrum sylwestrowej zabawy, a każdy widz przeniesie się do świata miłości, tańca i niekończącej się radości. Jednym słowem – klasa, elegancja, śmiech i muzyka, która rozgrzeje serca i przywita Nowy Rok w wielkim stylu!  Wielka Gala Wiedeńska - Johann Strauss i Przyjaciele |Sylwester w CKiS31 grudnia 2025, godz. 18.00Sala widowiskowa CKiS, ul. Wyszyńskiego 10, TczewBilety: 150 zł dostępne w kasie CKIS oraz online na stronie: bilety24.plSylwestrowa  Wielka Gala Wiedeńska - Johann Strauss i Przyjaciele
Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 6°C Miasto: Malbork

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Reklama
test