środa, 12 sierpnia 2026 18:01
Reklama

Zaznaczyli swoją obecność wśród „ludzi z żelaza”

Z malborskimi akcentami zakończył się w Elblągu ogólnopolski cykl Garmin Iron Triathlon.
Zaznaczyli swoją obecność wśród „ludzi z żelaza”

Garmin Iron Triathlon jest też nazywany „Ironmanem na raty”, bo choć na cykl składały się starty w Piasecznie, Ślesinie, Radkowie, Stężycy i Elblągu, to do klasyfikacji końcowej liczyły się cztery najlepsze wyniki zawodnika. A skoro każda impreza triathlonowa składała się z 950 metrów pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,5 km biegu, to w sumie cztery starty dają dystans pełnego Ironmana.

Finał Garmin Iron Triathlon 2016 odbył się w minioną niedzielę w Elblągu. Oprócz uczestników „ćwiartki” w cyklu rywalizowali także zawodnicy 1/8 IM i to oni pierwsi wyruszyli na trasę. Mieli do pokonania dystanse o połowę krótsze, a więc 475 metrów pływania w rzece Elbląg, potem 22,5 kilometra na rowerze i na koniec 5,275 km biegiem. Bardzo dobrze spisała się tutaj Katarzyna Rumińska z MKS Delfin Malbork, która z czasem 1.13.04 godziny zajęła 21 miejsce open i okazała się najlepsza wśród kobiet. Oczywiście, wygrała też w swojej kategorii wiekowej – dziewcząt do lat 16.

75 miejsce open wywalczył Maciej Rażewski z Delfina, docierając do mety w czasie 1.27.44 godziny. W kategorii mężczyzn do lat 16 dało mu to 9 lokatę. W 1/8 IM rywalizację ukończyło 131 zawodników.

Również w zmaganiach na trasie ćwierć-Ironmana nie zabrakło malborskich akcentów. Patryk Skrzyński z Waniewski Coaching ukończył zawody na 57 miejscu w czasie 2.20.49 godziny. Na 73 lokacie dotarł do mety Grzegorz Łużyński z 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego – 2.23.47 godziny (3 miejsce w kategorii mężczyzn do lat 50). Jacek Manteufel z Grupy Malbork na pokonanie trudnego dystansu potrzebował 2 godzin 38 minut i 32 sekund, co oznaczało 193 miejsce w gronie 343 sklasyfikowanych zawodników.

Ze swojej postawy w całym cyklu może być zadowolony Grzegorz Łużyński, który zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii M-50. W sumie w czterech zawodach, z których wyniki liczyły się do punktacji ogólnej, osiągnął czas 10 godzin 19 minut i 22 sekund.

Przypomnijmy, że na początku września w Malborku odbędzie się dobrze już znany Castle Triathlon Malbork, podczas którego „ludzie z żelaza” będą walczyli - przede wszystkim z własnymi słabościami - na dystansie pełnego Ironmana oraz na „połówce”. Zgłoszenia przyjmowane będą do 21 sierpnia za pośrednictwem strony internetowej www.castletriathlon.com.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Monika Treść komentarza: zdjęcia AI, czy mundur jest Polski? Czy jednostka w Bydgoszczy służy na morzu? 22 BLT to chyba Malbork a nie Bydgoszcz? Kto pisze te artykuły bez żadnej weryfikacji informacji ???Ta pani tak nie wygląda 🤣🤣🤣 Data dodania komentarza: 22.07.2026, 23:53 Źródło komentarza: Malbork ma powody do dumy! Była Miss Gazety Malborskiej walczy o koronę Polska Miss Autor komentarza: BLANK ATM CARD Treść komentarza: GET RICH WITH BLANK ATM CARD, Whatsapp: +14642361023 I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so many testimony about how Dark Web Online Hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich {[email protected]} I email them also and they sent me the blank atm card. I have use it to get 500,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. Dark Web is giving out the card just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of atm programmed card which runs in automatic mode. You can also contact them for the service below * Western Union/MoneyGram Transfer * Bank Transfer * PayPal / Skrill Transfer * Crypto Mining * CashApp Transfer * Bitcoin Loans * Recover Stolen/Missing Crypto/Funds/Assets Email: [email protected] WhatsApp: +14642361023 Data dodania komentarza: 15.07.2026, 09:51 Źródło komentarza: 6 kwietnia 2026 r. - Ważny dzień w kalendarzu. Poniedziałek Wielkanocny (Lany Poniedziałek) Autor komentarza: Nora Jackson Treść komentarza: I've been attempting to expand my wine business in my hometown in White Plains. For the past 7 years, I do play the lottery in my spare time, but on this blessed day I came across an article about Lord Meduza spell to win the lottery. I contacted Lord Meduza to see if it would work and after I agreed to his terms and conditions for completing the task for me, he performed his magical powers for me and within 48 hours he provided me with the numbers I needed to play the lottery, and I followed his directions. I found out at the store that I was the winner of a $105 million jackpot. For a moment I felt uncertain but I looked again and I saw it was real. As I speak to you, My level has been elevated from grass to grace and I've come to know that life is more spiritual and with the Lord Meduza spell you can actually win the lottery. Lord Meduza contacts are listed as follows Whats..App: +1 807 798 3042 Email: [email protected] Website: lordmeduzatemple.com Data dodania komentarza: 9.07.2026, 19:03 Źródło komentarza: Moralista polujący na biskupów. Akcja książki m.in. na zamkach w Kwidzynie, Sztumie i Malborku!
Reklama

Temperatura: 23°C Miasto: Malbork

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 21 km/h

Reklama
Reklama
test