W sobotę (24 stycznia 2016 roku) po godz. 11-ej policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że na ulicy Żelaznej w Malborku doszło do rozboju. Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechał policjant Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego, który pełnił służbę ze strażnikiem miejskim oraz funkcjonariusz Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego. Komunikat o zdarzeniu dyżurny przekazał wszystkim patrolom pełniącym służbę na mieście.
Z ustaleń policjantów wynikało, że sprawca szarpiąc i przewracając pokrzywdzoną wyrwał jej telefon komórkowy. Funkcjonariusze od razu rozpoczęli poszukiwania napastnika. Już po kilkunastu minutach od otrzymania zgłoszenia funkcjonariusze zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu malborskiego podejrzanego o rozbój oraz zabezpieczyli przy nim skradziony telefon komórkowy. Mężczyzna wcześniej był już karany za podobne przestępstwa.
Tego samego dnia w którym doszło do rozboju opuścił zakład karny. Podejrzany został przewieziony do komendy i osadzony w policyjnej celi. Wczoraj usłyszał zarzut rozboju. 30—latek będzie odpowiadał w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa, za co grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Policjanci wnioskowali o zastosowanie wobec niego trzymiesięcznego aresztu tymczasowego.
Zatrzymany kilkanaście minut po rozboju
Szybkie i zdecydowane działanie funkcjonariuszy doprowadziło do zatrzymania 30-letniego mieszkańca powiatu elbląskiego podejrzanego o rozbój. Już kilkanaście minut po zgłoszeniu policjant, który pełnił służbę ze strażnikiem miejskim zatrzymał podejrzanego 30-latka. Mężczyzna po nocy spędzonej w policyjnym areszcie został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za dokonanie rozboju w warunkach recydywy grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.
- 27.01.2016 08:28 (aktualizacja 11.08.2023 09:38)

Data dodania:
27.01.2016 08:28
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Piłkarski pokerTreść komentarza: Kręcina bylby tez dobrym patronem 😂😆Data dodania komentarza: 25.04.2026, 07:29Źródło komentarza: Grzegorz Lato Honorowym Patronem Turnieju Drużyn Podwórkowych
W
Autor komentarza: kxTreść komentarza: Pozdrowienia od wszystkich redakcji Panie Januszu :-)Data dodania komentarza: 16.03.2026, 10:53Źródło komentarza: [FOTO] Spotkanie wigilijno-noworoczne dziennikarzy Stowarzyszenia Dziennikarzy PolskichAutor komentarza: NieRolnikTreść komentarza: Duży oddzew władz. Oby nie były to jefynie puste deklaracje. Zastanawia mnie po co jest instytucja taka jak RZGW Gdańsk, skoro jej przedstawiciel mówi, ze jedynym sposobem, który uzdrowiłby sytuacje byloby duze dofinansowanie...?Data dodania komentarza: 13.03.2026, 23:05Źródło komentarza: Powiślańscy rolnicy alarmują. - To nie jest problem techniczny, to kwestia naszego bytu i przetrwania!
Reklama
Temperatura: 7°C Miasto: Malbork
Ciśnienie: 1001 hPa
Wiatr: 12 km/h
Reklama
Reklama









![[WIDEO] Powiśle i Żuławy pod wodą. Rolnicy alarmują! - To nie jest problem techniczny, to kwestia bytu i przetrwania [WIDEO] Powiśle i Żuławy pod wodą. Rolnicy alarmują! - To nie jest problem techniczny, to kwestia bytu i przetrwania](https://static2.malbork1.pl/data/articles/sm-4x3-powisle-i-zulawy-pod-woda-rolnicy-alarmuja-to-nie-jest-problem-techniczny-to-kwestia-bytu-i-prz-1773771679.webp)
Napisz komentarz
Komentarze