piątek, 17 maja 2024 13:40

Słodki Smok drugi w Gdańsku

Malborska osada Słodkiego Smoka zajęła drugie miejsce podczas wyścigów zorganizowanych w ramach Dni Gdańska.

W sobotę, 26 maja, z okazji Dni Gdańska odbyły się wyścigi smoczych łodzi. Kategorie, w jakich startowali zawodnicy tego dnia, to: sport open 200 m, sport open 1000 m, oraz fan na dystansie 200 m. Osada Słodkiego Smoka ścigała się w kategorii fan, w której, ze startu na start, poziom się podwyższał.
- Dotknięci kontuzjami zdobyliśmy jednak drugie miejsce, przegrywając z osadą Marynarki Wojennej – mówią zawodnicy z Malborka. - W Gdańsku zaprezentowaliśmy nowe stroje, które są wynikiem współpracy z wieloma firmami, którym serdecznie dziękujemy.
Skład, w jakim Słodki Smok pojechał na te zawody, był mieszanką doświadczenia z młodością, co daje nadzieję na korektę błędów i jeszcze lepszy start na mistrzostwach Polski w Ostródzie. Obecna podczas zawodów druga osada z Malborka, występująca w barwach Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego uplasowała się na trzeciej pozycji w kategorii sport open.
Zawody w Gdańsku miały na celu wypromowanie tej widowiskowej dyscypliny sportu.