System zdobywania odznak, tzw. kółek olimpijskich, jest ściśle związany z aktualnie funkcjonującym systemem współzawodnictwa sportowego, cyklem i programem olimpijskim. I, II i III kółko można zdobywać w dyscyplinach olimpijskich, natomiast IV i V jedynie w konkurencjach olimpijskich. To jedno z zadań realizowanych przez Polski Komitet Olimpijski, którego rolą jest zwiększanie zainteresowania młodzieży systematycznym uprawianiem sportu, a takżepromowanie wśród młodzieży zasad idei olimpijskiej.
W ubiegłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, której gospodarzem było województwo łódzkie, zawodnicy reprezentujący Pomorze zdobyli 104 medale: 25 złotych, 32 srebrne i 47 brązowych.
- Jeden z tych medali wywalczył nasz doskonały pływak, Dawid Dymek. Dawid startując w sztafecie dwuboju nowoczesnego zdobył srebro, dzięki czemu dziś może pochwalić się przyznanym wyróżnieniem Polskiego Komitetu Olimpijskiego - cieszy się Iwona Ciecholewska, trenerka Sekcji Pływackiej MAL WOPR w Malborku.
Aktualnie Dawid przebywa w Puławach na zgrupowanie kadry pływaków.
- Wymagające, trzytygodniowe zgrupowanie ma na celu przygotowanie najlepszych zawodników naszego województwa do startu w Mistrzostwach Polski Juniorów 15 lat - informuje Iwona Ciecholewska. - Wraz z Dawidem na zgrupowaniu przebywa też kolejna zawodniczka MAL WOPR, Aleksandra Szymula. Mistrzostwa Polski na które nasi najlepsi 15-latkowie wyjadą pod opieką Doroty Grzywackiej, odbędą się w odległych Gliwicach. Mamy nadzieję, że wyróżnienie, które otrzymał Dawid tylko zmotywuje go do wytężonej pracy. Życzymy sukcesów na mistrzostwach Polski.








![[WIDEO] Powiśle i Żuławy pod wodą. Rolnicy alarmują! - To nie jest problem techniczny, to kwestia bytu i przetrwania [WIDEO] Powiśle i Żuławy pod wodą. Rolnicy alarmują! - To nie jest problem techniczny, to kwestia bytu i przetrwania](https://static2.malbork1.pl/data/articles/sm-4x3-powisle-i-zulawy-pod-woda-rolnicy-alarmuja-to-nie-jest-problem-techniczny-to-kwestia-bytu-i-prz-1773771679.webp)

Napisz komentarz
Komentarze