sobota, 18 maja 2024 19:30

Staropolska jesień na sportowo

STARE POLE. W Zespole Szkół im. Gen. Józefa Bema w Starym Polu odbyły się zawody sportowe pt: "Staropolska jesień". Udział brali w nich wszyscy uczniowie.

Wśród konkurencji sportowych, które przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego, były m.in.: skok z miejsca, bieg na 60, 100 i 600 m, a także sztafeta wahadłowa. Sędziami byli wszyscy nauczyciele.

W skoku z miejsca wśród dziewcząt ze szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Alicja Radomska z klasy V b, natomiast wśród gimnazjalistek - Monika Głuchowska z klasy IIc. Karol Groszkowski z VI b był najlepszy wśród zawodników podstawówki, a wśród gimnazjalistów - Mateusz Dziekoński z II c.

W biegu na 60 m wśród uczniów szkoły podstawowej pierwszą dziewczyną, która wbiegła na metę była Natalia Wróblewska, a chłopcem - Michał Maśliński z Vib. Na 100 m biegli gimnazjaliści. Wśród dziewcząt najlpsza była Patrycja Głuchowska z II a, a wśród chłopców - Michał Jodłowski z Iia. Uczniowie gimnazjum biegli również na 600 m. Bieg wygrała Emilia Witkowska z klasy I oraz Damian Zalewski z II c. Natomiast sztafetę wahadłową wygrała klasa VI a.

Wszyscy zwycięzcy zostali wyróżnieni podczas apelu. Otrzymali medale i dyplomy. Sportowcom odznaczenia wręczali Tadeusz Kaczorek, dyrektor szkoły oraz Katarzyna Wiedeńska, wicedyrektor. Gratulujemy sukcesów sportowych i życzymy kolejnych.