piątek, 17 maja 2024 05:52

Grad medali dla karateków

W sobotę we Włocławku odbył się  Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin z udziałem około 170 zawodników z 11 klubów. Malborski Klub Kyokushin Karate reprezentowała bardzo silna drużyna, w skład której znaleźli się medaliści mistrzostw klubu w kata (z maja) oraz medaliści mistrzostw klubu w kumite, które były w Malborku w listopadzie.

- Po raz pierwszy w historii nasza drużyna była tak liczna, że zawodnicy pojechali autobusem. Wystartowało aż 39 zawodników - opowiada Wojciech Kunicki, prezes i założyciel Malborskiego Klubu Kyokushin Karate.

Do południa w sali włocławskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się konkurencja układów technicznych – kata. W eliminacjach wystąpiło 25 zawodników z MKKK z czego 16 dostało się do ósemek finałowych w swoich kategoriach wiekowych. Medale zdobyli: Hubert Philipp - pierwsze miejsce w kategorii kadetów, Mateusz Strzelczyk - pierwsze miejsce w młodzikach, Mirosława Zdral - pierwsze miejsce w kadetkach. Srebrne medale wywalczyli: Kinga Bylicka w kadetkach młodszych, Karolina Jażdżewska w młodzikach i Marcin Kondra w seniorach.

W finałach wystąpili również: kadetki młodsze - Zuzanna Jaremko - czwarte miejsce, Konstancja Wacławik - piąte miejsce, Wiktoria Tuńska – siódme miejsce), kadeci młodsi - Miłosz Wolak - piąte miejsce, kadeci - Patryk Falkiewicz – czwarte miejsce, Mateusz Kapejewski – piąte miejsce, kadetki - Anna Mozgiel – ósme miejsce, juniorzy - Jakub Rozenberg - czwarte miejsce oraz seniorzy - Piotr Łazik - szóste miejsce i Paweł Madajczyk - siódme miejsce.
- Część z tych zawodników spróbowała również swoich sił w kategorii kumite – walka - mówi Wojciech Kunicki. - Złotym chłopakiem został Hubert Philipp, który do południa wygrał konkurencję kata, a po południu w kategorii kumite kadetów

– 40 kg, gdzie także był bezkonkurencyjny, pewnie wygrywając. Drugi medal zdobyła w tym dniu Karolina Jażdżewska zajmując pierwsze miejsce w kategorii młodziczek powyżej 50 kg i Marcin Kondra , który w kumite seniorów – 70 kg był trzeci oraz kata seniorów - drugi.
Natomiast drugie miejsca zajęli: Karol Rozenberg w juniorach powyżej 70 kg i Konrad Jurkiewicz w kadetach do 40 kg. Na trzecim stopniu podium stanęli: Dawid Jurkiewicz w juniorach do70 kg i Karol Sobociński w seniorach powyżej 80 kg.

Drużyna z Malborka zdobyła 43 punkty w klasyfikacji łącznej i zdecydowanie wygrała przed klubami karate z Inowrocławia i Konina.