Młodzi ludzie działający przy Młodzieżowym Domu Kultury „Ratusz” w Malborku wyszli z inicjatywą zorganizowania konferencji, w efekcie której ich rówieśnicy z całej Europy zyskają większą wiedzę o kontynencie, Parlamencie Europejskim i Unii. Siedemdziesięciu konsultantów Eurodesku z 20 krajów, przez 4 dni będzie szkolić się w Malborku, by potem swą wiedzę przekazać dalej.
Projekt „Wydaje ci się, że już wszystko wiesz?” jest częścią strategii komunikacyjnej europejskiej sieci informacyjnej Eurodesk z młodzieżą. Rozpoczął się w czerwcu tego roku, a 13 września, na malborskim zamku, zacznie się szkolenie, które przygotuje uczestników do najważniejszego etapu tego projektu – europejskich sesji z młodzieżą.
Na czym będą polegały te sesje?
Uczestnicy konferencji przeprowadzą w swoich krajach europejskie lekcje z młodzieżą. Podzielą się wiedzą o kontynencie, będą zachęcali do zadawania pytań posłom Parlamentu Europejskiego oraz wyrażania opinii i komentowania kwestii związanych z UE.
O Eurodesku
Eurodesk to europejska sieć informacyjna dla młodzieży i osób pracujących z młodzieżą. Działa w 30 krajach. Konsultanci Eurodesku odpowiadają na pytania dotyczące innych krajów europejskich, informują o najważniejszych wydarzeniach młodzieżowych i możliwościach zdobywania funduszy w Polsce i w Europie, przekazują informacje o grupach poszukujących partnerów lub szukających kontaktów z rówieśnikami z Europy. Pomagają w zdobywaniu informacji związanych z edukacją, Europą, szkoleniami i działalnością młodzieżową. Eurodesk Odpowiada za zawartość Europejskiego Portalu Młodzieżowego (www.portalmlodziezowy.eu). Wydaje publikacje: dla młodzieży – o pracy w Europie, studiach i wolontariacie, i dla organizacji - newsletter „Twój Eurodesk”. Wspiera organizacje prowadzące działalność informacyjną i młodzieżową, tworząc sieć polskich punktów informacyjnych Eurodesku. Ich adresy znajdują się na www.eurodesk.pl.







![[WIDEO] Powiśle i Żuławy pod wodą. Rolnicy alarmują! - To nie jest problem techniczny, to kwestia bytu i przetrwania [WIDEO] Powiśle i Żuławy pod wodą. Rolnicy alarmują! - To nie jest problem techniczny, to kwestia bytu i przetrwania](https://static2.malbork1.pl/data/articles/sm-4x3-powisle-i-zulawy-pod-woda-rolnicy-alarmuja-to-nie-jest-problem-techniczny-to-kwestia-bytu-i-prz-1773771679.webp)

Napisz komentarz
Komentarze