czwartek, 9 maja 2024 12:25

Sukces Malborka w Mistrzostwa Europy Smoczych Łodzi

SPORT. Ogromnym sukcesem zakończył się udział osad reprezentujących powiat malborski podczas Klubowych Mistrzostw Europy Łodzi Smoczych w Sankt Petersburgu. Osada juniorów z Malborka zdobyła trzy srebrne medale. Najbliższe spotkanie ze smoczymi łodziami podczas Dni Powiatu Malborskiego, 18 sierpnia.

Osada juniorów Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego zdobyła (na mistrzostwach w dniach 3-5 sierpnia) trzy srebrne medale na dystansie: 200, 500 i 2000 m. Osada seniorów reprezentująca Starostwo Powiatowe w Malborku wywalczyła 4 miejsce w finale B na 15 drużyn sportowych z doskonałym czasem 48,32 s na dystansie 200 m.
Grunt to technika, choć bez siły się nie ruszy
Mimo, że to dość kosztowna dyscyplina sportu, to bardzo widowiskowa, to sport medialny – mówi Marek Grenda, trener. - Aby odnosić sukcesy potrzeba dobrej techniki, choć bez siły przecież nie ruszy się.
Malborskim “smokom” widać siły nie brakło, a i technika dostatecznie dobra się posługują, czego dowodem są ich sukcesy.  Wśród zawodników Rosji, Włoch i Wielkiej Brytanii i Polski, którzy startowali w mistrzostwach Europy, wyróżniają się umięśnieni Skandynawowie. Ale widać nie cały sukces mieści się w mięśniach.
Najbliższe spotkanie ze smoczymi łodziami podczas Dni Powiatu, 18 sierpnia.

Nabór do sekcji
Trenerzy klubu zapraszają wszystkich chętnych uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu malborskiego do uczestnictwa  w treningach i zawodach wyścigów łodzi smoczych.
Nabór do sekcji odbywać się będzie od 1 września.
Kontakt – trenerzy – Marek Grenda i Piotr Konopka – nauczyciele wychowania fizycznego