czwartek, 29 stycznia 2026 02:51
Reklama
Reklama
Jedyny taki dzień w roku

27 stycznia 2026 r. - Ważny dzień w kalendarzu. Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

"Nie wolno nikomu przejść obojętnie wobec tragedii Szoah.” - św. Jan Paweł II
  • Źródło: Internet / opr. red.
27 stycznia 2026 r. - Ważny dzień w kalendarzu. Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu
Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu przypada corocznie 27 stycznia. To święto o głębokim znaczeniu historycznym, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2005 roku, aby upamiętnić miliony ofiar niemieckiego ludobójstwa.

Źródło: pixabay

27 stycznia  - wtorek  jest 27 dniem roku i 5 tygodniem w roku 2026.

Słońce wzeszło o godz. 7:21 zachód o godz: 16:15.  Dzisiejszy dzień jest krótszy od najdłuższego o 7 godz 57 min. i jest dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 1 godz. 12 min.

27 stycznia   imieniny obchodzą: 

Jerzy, Witalian, Adalruna, Alruna, Chryzostom, Dacjusz, Datyw, Elwira, Henryk, Jan, Julian, Leander, Lotar, Natalis, Ninomysł, Przemysław, Przybysław, Przybyrad, Rozalia, Teodoryk, Angelika

27 stycznia br.  innymi wydarzeniami także są:

  • Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia
  • Dzień Ciasta Czekoladowego

27 stycznia w Kościele Katolickim obchodzi się wspomnienie: bł. Jerzy Matulewicz, biskup, św. Henryk de Ossó y Cervelló, prezbiter


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: -5°C Miasto: Malbork

Ciśnienie: 1007 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklama
test