Rekord pobity! 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - podsumowanie

  • 16.01.2018, 11:21 (aktualizacja 16.01.2018, 11:27)
  • (S.)
Rekord pobity!  26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - podsumowanie T. Sułkowski

Podziel się:

Oceń:

87 457, 33 zł – tyle zebrano podczas tegorocznej edycji malborskich działań w ramach 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze zbierano podczas imprez od 12 do 14 stycznia.

W piątek, 12 stycznia w Pubie Baszta, w ramach WOŚP, odbył się Koncert Otwartych Gitar. W sobotę zaś przed południem, na Osirze zgromadzili się biegacze na I Malborskim Biegu „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. W wyścigu zwyciężyli Marcin Tur i Bartosz Mazerski, którzy jako pierwsi przekroczyli linię mety. Klaudia Wolanin to najszybsza zawodniczka reprezentująca żeńską część biegaczy. Wieczorem w Karwanie w Muzeum Zamkowym w Malborku tradycyjnie odbył się koncert Łubudubu i zespołu Wszyscy Byliśmy Harcerzami WBH. Na scenie wystąpiły dzieci i młodzież, które na co dzień uczą się gry na instrumentach i śpiewu pod czujnym okiem Katarzyny Zając – Baca. Dzieciaki jak zwykle skradły serce publiczności. Występy koncertowe były przeplatane licytacjami, w których chętnie uczestniczyli darczyńcy.

W niedzielę na ulice Malborka wyszła rekordowa liczba 130 wolontariuszy, którzy z zapałem w zimnie zbierali pieniądze do puszek podczas kwestowania. Najstarszym z wolontariuszy okazał się Marek Charzewski, burmistrz Malborka. Od wczesnych godzin porannych na Lodowisku Miejskim odbywał się Turniej Ligi Hokeja. Natomiast w południe w auli sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 były zajęcia fitness czyli Aktywnie z Molkami dla WOŚP.

W niedzielę, od godziny 15, w Szkole Podstawowej nr 5 na dobre rozpoczął się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pod Licytację trafiło wiele rzeczy, mi.in., obraz „Statki” od Galerii Ars z Malborka. Do zlicytowania była godzinna sesja braflittingowa z Izabelą Sakutovą a oprócz tego biustonosz dobrany wg indywidualnych potrzeb oraz książka „Braffiting - lifting piersi bez skalpela”.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się licytacja Tortu WOŚP ofiarowanego przez Cukiernię Jędruś. Tort znalazł swoich właścicieli, którzy wylicytowali go za 300 zł a każdy z przybyłych gości mógł go posmakować, bo za wrzucenie do puszki WOŚP można było otrzymać kawałek przysmaku. Bon wycieczkowy od Marka Charzewskiego został wylicytowany za 900 zł.

- Bardzo popieram akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, co roku biorę udział w licytacji. Udało mi się wylicytować bon na podróż z burmistrzem za 900 zł. W ubiegłym roku mieliśmy okazję brać udział w kolacji z burmistrzem było bardzo sympatycznie. Lubię wyjazdy, podróże – z chęcią wybierzemy się z małżonką na ten wyjazd – mówi Grzegorz Kwiecień, mieszkaniec Malborka.

Panie ścigały się w licytacji złotego pierścionka z pracowni Zygmunta Suchodolskiego, który został ostatecznie wylicytowany za 1500 zł. Wśród licytowanych przedmiotów był voucher na nielimitowane usługi fryzjerskie przez rok w salonie Skin’s Baber Shop, sesja zdjęciowa od Kamy Trojak, złoty łańcuszek z salonu Daniela Partyki i wiele innych.

- Mieszkańcy Malborka byli bardzo hojni i bardzo pozytywnie reagowali podczas zbiórki pieniędzy w ramach WOŚP. Dziękuję mieszkańcom i wolontariuszom za ciężką pracę, bo dzisiaj pogoda nie rozpieszczała. Mam nadzieję, że podczas rozliczania się będę usatysfakcjonowany – mówiburmistrz Charzewski.

O godzinie 20, w niedzielę, tradycyjnie na Placu Kazimierza Jagiellończyka puszczono Światełko do Nieba a pokaz Fireshow zakończył 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

(S.)

Zdjęcia (13)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe