Środa, 26.06.2019

Jak nosić skarpety?

  • 05.06.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Jak nosić skarpety?
Obecnie chyba każdy z nas zna i nosi skarpety, niemniej większość nie przykłada do nich zbyt dużej wagi. Tak samo jak popularne slipy, czy bokserki należą one do bielizny osobistej. Podstawową różnica to ich eksponowanie. Szczególnie przy węższych nogawkach spodni. Im są one węższe tym spodnie krótsze, co przekłada się bezpośrednio na odsłonięcie tego elementu naszej garderoby, szczególnie podczas siedzenia. Źle dobrane, lub sprane skarpety potrafią popsuć nawet idealną stylizację, a tym samym nasz wizerunek. Niemniej jednak zacznijmy od początku.

Zaczęło się w wojsku

Skarpetki ochraniają nasze stopy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, pomagają odprowadzać wilgoć, a także nie dopuszczają do bolesnych obtarć stopy. Jednakże nie zawsze były one tak po prostu dostępne. Ich historia sięga dawnej Polski, kiedy to wojsko, aby ochraniać swoje stopy przed zimnem i otarciami używało niewielkich skrawków materiału nazywanych onucami. Były one wykonane z bawełnianej, lub lnianej tkaniny i dlatego świetnie spełniały swoją funkcję. Pod koniec XVIII w. do użytku trafiły pierwsze skarpety Były o wiele łatwiejsze do nałożenia od ich pierwowzoru.

Wykonanie

Najlepszą skarpetką będzie taka, która pozwoli stopie oddychać, ale ochroni ją także przed warunkami atmosferycznymi. Idealnie w tej roli sprawdzi się bawełna z niewielką domieszką elastyny, która poprawi dopasowanie do nogi. Podczas chłodniejszych dni można wybrać grube wełniane skarpety. W większości sklepów znajdziemy skarpety bawełniane. Znacznie gorzej wygląda zakupienie skarpet wełnianych, których w sklepach jest o wiele mniej. Rozbieżność cenowa tego elementu garderoby jest bardzo duża, bowiem skarpetki możemy kupić już za 5 złotych, ale w sklepach spotkać można również takie za kwotę rzędu 100 zł. Oczywiście skarpetki te różnią się pomiędzy sobą jakością wykonania. Droższe skarpety są znacznie bardziej wytrzymałe i mniej się mechacą. Warto zwrócić uwagę na akcje promocyjne różnych firm, które traktują skarpetki jako odzież reklamową. Umieszczają na nich swoje logo i rozdają na zorganizowanych festynach. Taką odzież reklamową można otrzymać najczęściej od firm, które dopiero co pojawiły się na rynku. 

Do spodni czy do butów ? 

Wiele osób nie wie kompletnie jak dobierać skarpetki. Tutaj istnieje pewna dowolność, którą określa się dwoma zasadami. Pierwsza zakłada, że kolor skarpetki powinien być taki sam jak kolor spodni, albo lekko ciemniejszy. Pozwoli to na uzyskanie wizualnego efektu wydłużenia nóg. Druga zasada zakłada dobranie ciemnego koloru skarpet do ciemnych butów. Czyli do ciemnobrązowych butów wybieramy ciemnobrązowe skarpetki. Można także poszukać połączenia kolorystycznego między skarpetkami a innymi częściami garderoby, takimi jak kamizelka, czy bluza. Dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z doborem kolorystycznym skarpetek dobrym rozwiązaniem będzie stosowanie się do pierwszej zasady, czyli podobnego koloru skarpet do koloru spodni. Należy jednak uważać na bardzo jaskrawe kolory ( chodzi tutaj o kolory fluorescencyjne ). Takie barwy trudno jest połączyć z innymi elementami.

https://gadzety-reklamowe.com/section2/84-Odziez_reklamowa-1.html

Grupa Tipmedia
Podziel się: