Środa, 26.06.2019

Sezon na rozliczenia podatkowe

  • 28.02.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Sezon na rozliczenia podatkowe
Ministerstwo Finansów od dziesięciu lat rekomenduje rozliczane się z fiskusem przez Internet.

Zarówno dedykowany program pit http://pitax.pro, jak i różnego rodzaju udogodnienia sprawiają, że z roku na rok coraz więcej Polaków wybiera tę drogę. Przede wszystkim rozliczenie pit 2017 online pozwala zaoszczędzić czas, pieniądze oraz ograniczyć ilość błędów w formularzach.

Bezbłędne zeznania

Programy typu https://www.iwop.pl/pity/ posiadają cały szereg pomocnych funkcji, które podpowiadają, jakie dane należy w danym miejscu wpisać, same zaokrąglają określone kwoty oraz sumują pola. W ten sposób nie tylko „prowadzą podatnika za rękę”, ale również minimalizują ryzyko błędów rachunkowych. Program pit 2018 działa sprawnie i intuicyjnie, a my nie musimy nawet wychodzić z domu, by złożyć zeznanie we właściwym urzędzie skarbowym. Poza tym możemy liczyć na szybszy zwrot nadpłaconego podatku.

Przez Internet rozliczają się podatnicy korzystający z formularzy PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT- 39, PIT-16A, PIT-19A. Żeby korzystać z pitax.pl/program-pit, nie potrzebujemy posiadać kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Możemy również rozliczyć się z małżonkiem, a ewentualne korekty złożyły również tą samą drogą. Programy posiadają również bazę organizacji pożytku publicznego, na które warto przekazać 1% podatku.

Przygotuj sobie dokumenty

Twórcy profesjonalnych programów do rozliczeń przykładają bardzo dużo uwagi do kwestii bezpieczeństwa danych użytkowników. Autoryzacja w znaczący sposób ogranicza ryzyko, że ktoś podszywa się pod podatnika. Program będzie wymagać od nas przygotowania różnych danych, które zabezpieczą autentyczność deklaracji. Koniecznie musimy przy sobie mieć PESEL lub NIP, imię i nazwisko, datę urodzenia oraz kwotę przychodu wykazaną w zeznaniu rocznym za poprzedni rok.

Profesjonalne programy dostępne są bezpłatnie. Warto wybierać te, których nie musimy instalować na komputerze. Koniecznie trzeba sprawdzić ich aktualność oraz zabezpieczenie za pomocą certyfikatu SSL.

Wysyłanie PIT online jest intuicyjne i szybkie. Niemalże natychmiast po wysłaniu formularza elektronicznego do właściwego urzędu skarbowego otrzymamy Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO). Ten dokument warto wydrukować i przechowywać, ponieważ jest to jedyny dokument poświadczający złożenie zeznania. Taki wydruk jest równoważny z pokwitowaniem nadania listu poleconego czy potwierdzeniem złożenia zeznania bezpośrednio w urzędzie.

Grupa Tipmedia
Podziel się: