Środa, 26.06.2019

Agencja detektywistyczna – jak wybrać?

  • 12.04.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Agencja detektywistyczna – jak wybrać?
Decyzja o skorzystaniu z usług detektywa nie należy do łatwych, zwłaszcza jeśli sprawa z jaką się do niego zwracamy jest dość delikatna i poufna. Wyboru odpowiedniej oferty nie ułatwia duża liczba funkcjonujących na rynku biur. Na dodatek, każdy detektyw reklamuje się jako ten najlepszy. Pytanie więc, na co trzeba zwrócić uwagę wybierając agencję detektywistyczną?

W życiu każdego z nas może przyjść moment, gdy na przykład małżonek albo najlepszy przyjaciel w interesach mniej lub bardziej nadszarpnie nasze zaufanie. Wówczas pojawiają się też obawy, czy nie padliśmy czasem ofiarą zdrady czy oszustwa. Z drugiej jednak strony, może wydawać się nam, że skorzystanie z usług detektywa będzie nie w porządku wobec drugiej, tak bliskiej nam osoby. Czasem jednak warto zaufać specjaliście i zrzucić z siebie ciężar ciągłych obaw i strachu, które nierzadko niszczą zdrowie i mają negatywny wpływ na codzienne funkcjonowanie.

Wart zaznaczyć, że nie tylko osoby prywatne korzystają z usług profesjonalnych agencji detektywistycznych. W wielu przypadkach duże przedsiębiorstwa czy korporacje, w obawie przed wyciekiem poufnych firmowych informacji lub jeśli istnieje ryzyko, że jeden z pracowników działa na szkodę firmy, wynajmują prywatnych detektywów. Takim sposobem mogą uchronić się przed upadkiem czy bankructwem. Jak zatem wybrać odpowiednie biuro detektywistyczne?

Przede wszystkim licencja

Każda osoba, która chce używać tytułu detektywa musi posiadać odpowiednią licencję. Taki dokument wydawany jest przez Komendanta Wojewódzkiego Policji. Często agencje na swoich stronach internetowych chwalą się posiadaniem takiej licencji, choć w rzeczywistości jej nie uzyskały. Dlatego już na pierwszym spotkaniu należy poprosić o okazanie tego niezwykle ważnego dokumentu. Oprócz licencji niezbędny jest także wpis do działalności regulowanej dokonywany przez MSW. Dobrze, jeśli taki numer jest podany na stronie internetowej, tak jak ma to detektyw Częstochowa na swojej stronie: https://agencja-arcanus.pl/. Dzięki temu, od razu możemy taką agencje zweryfikować i zaoszczędzić wiele cennego czasu.

Detektyw jest dyskretny

Detektyw powinien być dyskretny. W końcu nie chcesz, żeby szczegóły związane z twoją sprawą kiedykolwiek wyszły na światło dzienne. Dlatego jeśli podczas pierwszej rozmowy zauważyłeś, że nadmiernie przechwala się swoimi osiągnięciami i zdradza nazwiska czy opisuje bardzo dokładnie przeprowadzone przez siebie sprawy to sygnał, że kiedy i ty przestaniesz być jego klientem, będzie opowiadał również o twoich problemach. Dodatkowo, przed spotkaniem z detektywem warto także sprawdzić krążące o nim opinie.

Detektyw pracuje całą dobę

Każdy profesjonalny detektyw wie, że jego praca nie należy do najłatwiejszych. Czasem, by zdobyć satysfakcjonujące klienta materiały, potrzebne są wielogodzinne obserwacje, podróże czy mozolne  zbieranie informacji. Siłą rzeczy, praca takiego specjalisty nie powinna być więc ograniczona czasowo. Jeżeli chcemy mieć dobrej jakości materiały, musimy zainwestować w dobrego fachowca. Dlatego też na pierwszym spotkaniu dopytaj, czy wybrany przez ciebie detektyw pracuje w określonych ramach czasowych, czy też jest bardziej elastyczny.

Grupa Tipmedia
Podziel się: