Środa, 26.06.2019

Jak porównywać ze sobą kredyty hipoteczne?

  • 30.03.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Jak porównywać ze sobą kredyty hipoteczne?
Każdy racjonalny kredytobiorca przed podpisaniem umowy kredytowej z bankiem będzie sprawdzał, która instytucja bankowa ma najkorzystniejszą w danym czasie ofertę, dostosowaną do jego potrzeb i oczekiwań. Będąc laikiem, jeśli chodzi o arkany wyliczania kosztów kredytów gotówkowych, w jaki sposób można szybko i skutecznie porównać ze sobą oferty kredytowe?

Oprocentowanie nominalne i RRSO

Zaskoczeniem dla wielu klientów może być to, że kredyt hipoteczny z niższym oprocentowaniem nominalnym de facto może być w ostatecznym rozrachunku droższy od tego, który ma wyższą stopę oprocentowania. Jak to się dzieje?

Różnice wynikają po prostu z tego, że oprocentowanie nominalne kredytu gotówkowego zwykle nie jest wyłącznym kosztem, jaki ponosi kredytobiorca. Trzeba do niego doliczyć prowizje za udzielenie kredytu, czasem opłatę za rozpatrzenie wniosku kredytowego, opłaty związane z ustanowieniem zabezpieczeń czy z opłaceniem składki ubezpieczeniowej. Kalkulator kredytu hipotecznego na www.lowcakredytow.pl pokaże, ile tak naprawdę może kosztować kredyt, którego ofertę rozważamy.

Dodatkowe opcje, dodatkowo płatne

Wakacje kredytowe, czyli przerwa w spłacie kredytu, karencja na początku kredytowania, czyli odsunięcie w czasie płatności pierwszej raty, to tylko niektóre z opcji, z jakich w wielu bankach można skorzystać przy zaciąganiu kredytu gotówkowego lub innego. Na pewno uatrakcyjniają one ofertę banku i skłaniają klientów do skorzystania z niej.

Problem w tym, że za takie opcje trzeba dodatkowo zapłacić. Warto mieć to na uwadze przy zaciąganiu zindywidualizowanego kredytu hipotecznego. Jest on bez wątpienia świetnie dopasowany do oczekiwań i potrzeb klienta, ale nie ma nic za darmo. Bank pobierze pewne opłaty z tego tytułu.

Jak rzetelnie porównać oferty kredytów?

Nie trzeba już samemu zbierać ofert różnych banków dotyczące kredytu, jaki chcemy zaciągnąć, aby wybrać ten najlepszy. Porównywanie ofert kredytowych w dzisiejszych czasach zostało bardzo uproszczone. Na przykład porównywarka kredytów www.lowcakredytow.pl w jednej chwili porówna nam oferty z 19 różnych banków, odpowiadające zadanym kryteriom. Można porównywać oferty kredytowe pod kątem kwoty zobowiązania, okresu kredytowania, kosztu pożyczki, wysokości raty kapitałowo-odsetkowej, wysokości RRSO i oprocentowania. Po porównaniu możemy w jednym miejscu przejrzeć szczegółowe informacje banków dotyczące każdego z kredytów i wybrać taki, który dla zadanych kryteriów ma dla nas zdecydowanie najlepsze warunki kredytowania.

Grupa Tipmedia
Podziel się: