Środa, 26.06.2019

Tapetowanie ścian - jak się przygotować?

  • 30.10.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Tapetowanie ścian - jak się przygotować?
Tapetowanie to doskonała alternatywa dla dla zwykłej farby. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy uzyskać na ścianach nietypowe wzory nawet, gdy nie mamy zdolności plastycznych. Jednak wiele osób nadal ma wątpliwości, czy tapeta to na pewno dobre rozwiązanie. Wszystko dlatego, że obawiają się, czy uda im się dokonać właściwego wyboru, a następnie prawidłowo ją nałożyć. Tak naprawdę to nie jest trudne zadanie, ale trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Jeśli to zrobimy, to tapeta zostanie położona bez zarzutu i ściany będą się doskonale prezentować.

Zacznij od zakupu niezbędnych materiałów

Pierwszym krokiem, przygotowującym nas do nałożenia tapety, powinien być zakup odpowiednich materiałów. Bez tego nie uda nam się dobrze wykonać tego zadania. Jakie materiały będą nam potrzebne? Oczywiście tapeta - materiały doskonałej jakości o ciekawych wzorach można znaleźć na tapeciarz.pl. Jednak to nie wystarczy, potrzebne nam będą też inne narzędzia, dzięki którym praca stanie się łatwiejsza. Niezbędne będą preparat zespalający i do gruntowania, klej do tapet, wiadro do mieszania kleju, pion sznurkowy, stalowa szyna, szczotka tapicerka, a także szpachla dociskowy. Przydatne będą również ołówek, miarka, specjalny nożyk, taśma samoprzylepna, gąbka oraz szeroki pędzel. Te wszystkie przyrządy są niezbędne, aby prawidłowo nałożyć tapetę. Dlatego na samym początku powinniśmy je zebrać, a dopiero później przystąpić do dalszych prac.

Przygotuj odpowiednio ścianę oraz tapety

Materiały zgromadzone, teraz można przystąpić do nakładania tapet. Jednak najpierw powinniśmy odpowiednio przygotować ścianę oraz przyrządy. Najlepiej zacząć od sprawdzenia spójności i nasiąkliwości podłoża. Jeśli wszystko jest w porządku, to możemy przejść do dalszych kroków. Natomiast, gdy tynk się kruszy, to należy nasączyć go wodą, aby tapeta się dobrze trzymała. W dalszej kolejności należy zagruntować ścianę klejem rozcieńczonym wodą. Ściana została odpowiednio przygotowana, to teraz kolej na tapetę. Najpierw warto wyznaczyć miejsce, w którym przykleimy pierwszy pas, a zrobimy to z pomocą pionu sznurkowego. W dalszej kolejności tniemy tapetę na odpowiedniej długości pasy, warto pamiętać, że powinny być one dłuższe o 5-10 cm od ściany.

Grupa Tipmedia
Podziel się: