Środa, 26.06.2019

Jak ułatwić sobie sprzątanie dzięki wózkowi serwisowemu?

  • 25.09.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Jak ułatwić sobie sprzątanie dzięki wózkowi serwisowemu?
Wydawać by się mogło, że prowadzenie profesjonalnego serwisu sprzątającego nie jest trudnym zdaniem. Niestety, w przypadku dbania o czystość różnych powierzchni – zarówno komercyjnych jak i prywatnych, należy wyposażyć firmę w odpowiedni sprzęt. Wózek do sprzątania jest absolutna podstawą wyposażenia każdej firmy sprzątającej. Jak zatem wybrać odpowiedni wózek serwisowy do sprzątania i czym powinien się charakteryzować?

Funkcjonalne wózki do sprzątania

Przede wszystkim, wózki serwisowe do sprzątania muszą być wielofunkcyjne. Osoba, która z nich korzysta, powinna być w stanie umieścić w nich jak najwięcej przedmiotów niezbędnych do wykonywanej pracy. Na rynku można rozróżnić wiele typów wózków. Mogą posiadać jedno do czterech wiader i nawet kilka półek i pojemników, do których można włożyć niezbędne do wykonywania pracy środki czystości, mopy, worki na śmieci i ściereczki. Wózki do sprzątania, w zależności od modelu, mogą także posiadać na swoim dolnym poziomie miejsce na odkurzacz. Dzięki takiemu rozwiązaniu, pracownik prowadzący serwis jest bardziej mobilny i minimalizuje czas sprzątania, ponieważ nie jest zmuszony cofać się do pomieszczenia, w którym przetrzymywane są środki czystości - wszystko ma pod ręką.

Jak wybrać odpowiedni model?

Dobrej jakości wózki serwisowe do sprzątania charakteryzują się przede wszystkim mobilnością i funkcjonalnością. Są także wykonane z odpornych na działanie środków chemicznych materiałów. Są skrętne , łatwe w obsłudze i ciche. Wielofunkcyjny wózek do sprzątania może być także wyposażony w wyciskarkę do mopa, dzięki której pracownik odpowiedzialny za sprzątnie może w wygodny i sprawny sposób wykonać swoją pracę. Wielkość wózka serwisowego jest zazwyczaj uzależniona od potrzeb i powierzchni, o którą chce się zadbać. Producenci oferują wózki zarówno o większych gabarytach - idealne dla hoteli. W dużych wózkach można z łatwością zmieścić czyste ręczniki dla gości, są też wyposażone w miejsca na duże worki, do których można włożyć zmienioną pościel i brudne ręczniki. Serwis hotelowy wyposażony w multi-funkcyjny wózek jest szybszy, dokładniejszy i prostszy, pokojówka lub pokojowy mają dostęp do wszystkich niezbędnych środków czystości - ich praca jest wydajniejsza. Mniejsze wózki do sprzątania, sprawdzą się na przykład w przychodniach i mniejszych pomieszczeniach, czyli tam gdzie serwis sprzątający ma za zadanie wykonać swoją pracę szybko, nie przeszkadzając jednocześnie pacjentom i klientom placówki. Wózek serwisowy o mniejszych wymiarach jest także doskonały w przypadku wykonywania tylko jednej usługi, którą może być na przykład mycie podłogi, lub mycie szyb.

Wózki do sprzątania są dobrym rozwiązaniem dla placówek chcących zapewnić higienę i czystość, takich jak hotele, przychodnie, szpitale, biura, osiedla, galerie handlowe i wiele innych miejsc, których właścicielom zależy na profesjonalnym serwisie sprzątającym. Wydaje się, że obecnie, zapewnienie solidnego sprzątania jest bez nich niemożliwe.

Grupa Tipmedia
Podziel się: