Środa, 26.06.2019

Szampon samochodowy i aktywna piana do mycia – dwa niezbędne kosmetyki

  • 07.09.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Szampon samochodowy i aktywna piana do mycia – dwa niezbędne kosmetyki
Jeżeli kochasz swój samochód, z pewnością dobrze o niego dbasz. Jednak możesz robić to lepiej. Wiesz czym jest aktywna piana do mycia samochodów? Jeżeli nie, poznaj jej właściwości myjące, które wraz z szamponem samochodowym działają cuda.

Jak utrzymać samochód w czystości?

Zbliża się jesień, co oznacza, że nasze samochody ponownie będą bardzo szybko się brudzić. Wystarczy, że spadnie trochę deszczu, mocniej zawieje i znów będziemy musieli jechać na myjnię. A to przecież dopiero wstęp przed zimą, prawdziwą zmorą wielu kierowców. Co więc możemy zrobić? Najpopularniejszą metodą jest oczywiście udanie się na myjnię bezdotykową. Za 5-10 złotych możemy umyć od góry do dołu cały samochód. Niestety, to tylko pozory, bowiem taka myjnia jest bardzo nieskuteczna. Choć usuwa ona niemal cały widoczny gołym okiem brud, zostawia wiele zanieczyszczeń, By się przekonać, jak bardzo niedokładne jest takie mycie, wystarczy przejechać palcem po lakierze. Na naszej dłoni zbierze się cały brud, jakiego nie usunęła woda ze środkiem myjącym. Na szczęście jest rozwiązanie – aktywna piana do mycia oraz szampon samochodowy. Poświęćmy im kilka linijek tekstu, by zaprezentować ich działanie.

Aktywna piana do mycia samochodów – świetna baza czyszczenia

Zanim przejdziemy do opisu, musimy zwrócić uwagę na ważny szczegół. Zestaw aktywna piana do mycia i szampon samochodowy nie jest przeznaczony dla wszystkich. By z niego korzystać potrzeba sporo przestrzeni, więc mieszkańcy bloków raczej z niego nie skorzystają. Mycie przy użyciu aktywnej piany odbywa się na wolnej przestrzeni, najlepiej na twardym podłożu (podjazd do garażu, itp.). Potrzebna jest oczywiście myjka ciśnieniowa, którą nakładamy tę pianę. Ale dość o aspektach technicznych – zobacz pod tym linkiem - ważniejsze jest jej działanie. Aktywna piana do mycia samochodów ma za zadanie zmiękczyć brud i usunąć większość zanieczyszczeń znajdujących się na naszym aucie. Stosuje się ją jako preludium do mycia z użyciem szamponu samochodowego.

Szampon samochodowy – na piękne i czyste auto

Gdy aktywna piana skończy swoją misję, można wziąć w rękę odpowiedni szampon i zacząć właściwe czyszczenie. Szampon samochodowy poradzi sobie zresztą brudu, którego nie dało się usunąć w fazie wstępnej mycia. Jednak niektóre tego typu produkty nie tylko poradzą sobie z zanieczyszczeniami, ale także dodatkowo ochronią lakier. Szampony samochodowe z wyższej półki cenowej zawierają środki, które chronią powłokę lakieru przed osadzaniem się nowych zanieczyszczeń. To, jakie działanie będzie miał twój szampon, zależy od tego, na jakim efekcie ci zależy oraz jak wiele chcesz zainwestować w mycie.

Grupa Tipmedia
Podziel się: