Poniedziałek, 20.05.2019

Niedziele bez handlu? Czy wpłyną na nasze życie i sposób kupowania?

  • 13.03.2018, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Niedziele bez handlu? Czy wpłyną na nasze życie i sposób kupowania?
Za nami pierwsza niedziela, podczas której duże sklepy objął zakaz handlu. Zakupów nie można było zrobić nie tylko w dyskontach czy marketach, ale także w ekskluzywnych centrach handlowych, które zwykle pełnią funkcję nie tylko miejsc ze sklepami, ale także traktów spacerowych dla całych rodzin. I chociaż niedziel takich w miesiącu będzie 2 lub 3, to warto planować zakupy tak, by móc je zrobić w spokojnej atmosferze i bez pośpiechu, a wolne niedziele wykorzystać na spacery czy korzystanie z dobroci ośrodków kulturalnych.

Dlaczego lubimy centra handlowe?

Nie da się ukryć, że lubimy spacerować po centrach handlowych. Nie chodzi nawet o robienie dużych zakupów, ale o możliwość przymierzenia ubrań czy butów, dotknięcia towarów z najwyższych półek, o zapoznanie się z aktualnymi trendami. Centrum handlowe jest często różnorodne, bo znajdziemy w nim sklepy sieciowe, gdzie tanio można w ubrania wyposażyć całą rodzinę, jak i butiki największych projektantów, o których jeszcze kilka lat temu nam się nie śniło. Zamiast przywozić markowe torebki, buty czy ubrania z zagranicznych wycieczek, możemy je kupić w każdej chwili, wystarczy, że po południu czy w weekend dojedziemy do odpowiedniego centrum. Poza tym zakupy to nie wszystko. W ekskluzywnym centrum handlowym można liczyć na zjedzenie wystawnego obiadu, deseru, na wypicie najlepszej jakości kawy, a i bar z ulubionymi daniami fast foodowymi otwiera swoje podwoje dla rodzin z dziećmi i nowoczesnych singli, którym czasami bardzo się spieszy. Można więc niedzielne uklepywanie schabowych i mieszanie kapusty zamienić na kuchnię włoską, grecką, francuską, hiszpańską, japońską serwowaną przez kelnera. A przy okazji będzie nam ciepło, przyjemnie, miło, jasno, nie będzie padać na głowę i nikt nas nie będzie popędzał, bo chociaż tysiące klientów kierują się w tę samą stronę, to przestronne parkingi i kilometry kwadratowe powierzchni dają wrażenie przestrzeni i pełnego luzu.

 

Czy warto jeździć na zakupy do Trójmiasta?

Nie da się ukryć, że dla wielu rodzin pobyt w centrum handlowym to sposób na spędzenie wolnego czasu. Zwłaszcza rodziny z dziećmi w dni deszczowe, ponure i chłodne, ale także młodzież czy pary, wolą spacerować oświetlonymi korytarzami, kiedy z głośników sączy się przyjemna muzyka, spotkać ze znajomymi pod dachem, zamiast marznąć i moknąć. Jednak wiosną czy latem niedzielne zakupy można sprytnie połączyć ze spacerem na świeżym powietrzu. Zwłaszcza jeśli chodzi o te dokonywane w Trójmieście. Trójmiejskie centrum handlowe http://gdynia.klif.pl/ położone jest w Orłowie. Samo centrum jest bardzo atrakcyjne ze względu na różnorodność butików z markami ubrań i akcesoriów z całego świata, ale ciekawe jest też samo Orłowo. To niezwykle atrakcyjna dzielnica Gdyni, w której przepiękny klif (w tym miejscu mam na myśli urwisko nad plażą) oraz molo stanowią miejsca idealne na poobiedni spacer. Po zakupach można się więc przejść na plażę, obcować z przyrodą, porobić rodzinne zdjęcia na tle błękitnego morza czy jasnego, czystego piasku. Niedaleko stąd jest także do Sopotu i najdłuższego mola w Polsce oraz najbardziej rozrywkowej ulicy zwanej “Monciakiem”. W drugą stronę dojedziemy do centrum Gdyni, długiej ulicy Świętojańskiej i Skweru Kościuszki, Kamiennej Góry czy Teatru Muzycznego. Jeśli więc mamy ochotę na spacer nad morzem, bez problemu i przyjemnie możemy połączyć go z robieniem zakupów. Bez wyrzutów sumienia, bez trudnych decyzji i bez pośpiechu.

 

Kiedy najlepiej wybrać się na zakupy?

Oczywiście najlepiej wybrać się na zakupy wtedy, kiedy mamy czas. A ponieważ co druga niedziela zostaje z tego czasu wyłączona, można się spodziewać, że najwięcej klientów pojawi się w sklepach w sobotę. To oczywiście nieco utrudnić może dojazd, ale nie powinno zniechęcić nas do zakupów. Wielopoziomowy parking, bliskość stacji kolejowej, długie godziny otwarcia centrum handlowego, zwłaszcza w soboty, pozwalają na swobodne poruszanie się po sklepach i eliminują niebezpieczeństwo stania w korku do wjazdu czy wyjazdu z terenu centrum handlowego.

Co robić w niedzielę bez handlu?

Osoby, które przywykły do tego, że czas w niedzielę spędzają głównie w centrach handlowych, mogą czuć się nieco zagubieni. Jednak wolna niedziela wcale nie oznacza nudy, bo przecież otwarte są muzea, kina i restauracje. Można też wybrać się z dziećmi do sali zabaw, teatru czy na koncert muzyczny. Wystarczy poszukać informacji na temat takich wydarzeń. Kiedy wiosna wybuchnie już w pełni, nawet krótki spacer przyczyni się do naszego lepszego samopoczucia. Można też wybrać się na przejażdżkę rowerową czy rejs statkiem. Podczas deszczu niezawodne są planszówki, gry telewizyjne, czy dobry serial, a niektóre zakupy mogą poczekać do poniedziałku.

Grupa Tipmedia
Podziel się: