Środa, 26.06.2019

Wczasy odchudzające – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

  • 25.07.2018, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Wczasy odchudzające – wszystko, co musisz o nich wiedzieć
Być może gdzieś pojęcie „wczasy odchudzające”. Jeżeli chciałeś poznać wszystkie tajemnice, jakie się za nim kryją, ten tekst jest dla ciebie. Dowiedz się, czym są wczasy odchudzające, gdzie na nie jechać i co zabrać.

Czym są wczasy odchudzające?

Otyłość, nadmiar tkanki tłuszczowej, oponka – jest wiele słów i zwrotów na określenie nadwagi. Jednak wszystkie one mówią nam o jednym i tym samym. Dlatego, jeżeli ty nie chcesz należeć do grona osób, którym grozi miażdżyca czy choroby serca, powinieneś czym prędzej zacząć o siebie dbać. Jedną z metod na pozbycie się nadmiaru kilogramów są wczasy odchudzające, którym poświęcimy kilkanaście linijek tekstu. Zacznijmy od tego, czym nie są wczasy odchudzające. To nie miejsce, w którym będziesz mógł do woli leżeć na kocu i popijać zimne piwo. To nie miejsce, gdzie śniadanie zjesz o 10 rano, a kolację przyniosą do twojego pokoju. Wczasy odchudzające to pot, brud i zmęczenie. Ich najważniejszą ideą jest odchudzenie uczestników i sprawienie, by byli zadowoleni ze swojej sylwetki i kondycji. By osiągnąć cel doświadczeni trenerzy przygotowują specjalny program treningowy, dostosowany do możliwości grupy oraz plan żywieniowy. Jeden turnus w trakcie wczasów odchudzających może trwać 3, 7 lub 14 dni – wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać.

Gdzie najlepiej jechać na wczasy odchudzające?

W Polsce jest wiele pięknych miejsc, w które warto pojechać. Możemy wybrać Mazury, Bałtyk, Tatry, Sudety i wiele innych miejsc. Dokładnie w tych samych lokalizacjach znajdziemy ośrodek, który oferuje nam wczasy odchudzające. Jednym z nich jest m.in. FoxBootCamp. Specyfika wczasów odchudzających sprawia, że ośrodki wczasowe nie są położone w centrach miast lub na ich obrzeżach. Z reguły są położone nieco dalej od cywilizacji, co ma racjonalne podstawy. Przede wszystkim, duża odległość od miasta sprawia, że łatwiej jest się nam skupić na treningu i zapomnieć o „problemach zewnętrznych”. Oprócz tego, im większa przestrzeń wokół (las, jezioro, góry, morze), tym większa różnorodność ćwiczeń. W związku z powyższym, najlepiej jechać na wczasy odchudzające na Mazury.

Co zabrać na wczasy odchudzające?

Odpowiedź na to pytanie z pewnością spędza ci sen z powiek. O ile na zwykłe wczasy zabierasz z reguły bardzo niewiele ubrań, o tyle na wczasy odchudzające musisz wziąć ich całą walizkę. Ćwiczenia odbywają się niezależnie od warunków atmosferycznych, więc należy być gotowym na wszystko. Jeżeli nie chcesz spędzać całych wieczorów na praniu, weź kilka koszulek, par spodni i bielizny więcej.

Grupa Tipmedia
Podziel się: