Grzejniki dekoracyjne pionowe – sposób na piękną łazienkę

  • 30.07.2020, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Grzejniki dekoracyjne pionowe – sposób na piękną łazienkę
Łazienka jest tym miejscem w domu, w którym nawet jeden niedopasowany element może zepsuć całą aranżację. „Najsłabszym ogniwem” jest zazwyczaj armatura, a szczególnie grzejniki. O ile wybór baterii do umywalki czy wanny jest ogromny, nawet w marketach budowlanych, o tyle znaleźć grzejniki dekoracyjne nie jest już tak łatwo.

Czym są grzejniki dekoracyjne?

Sama nazwa mówi właściwie wszystko: grzejniki dekoracyjne to urządzenia grzewcze, które oprócz ogrzewania pomieszczenia pełnią także funkcję dekoracyjną. W odróżnieniu od większości grzejników, które najchętniej byśmy czymś zasłonili, grzejniki dekoracyjne są projektowane tak, by aktywnie ozdabiać pomieszczenie, w którym się znajdują. Niektórym osobom przypominają bardziej współczesne rzeźby, niż urządzenia użytkowe. Grzejniki dekoracyjne mają jednak często równie dobre, a nawet lepsze parametry grzewcze, niż zwykłe. Ich minusem jest jednak cena – często za grzejnik dekoracyjny trzeba zapłacić po prostu więcej, niż za najtańszy o porównywalnych parametrach. Mimo to, osoby, którym zależy na idealnie urządzonej łazience, często decydują się na takie rozwiązanie, traktując je jako inwestycję na lata.

Dlaczego grzejniki dekoracyjne pionowe są częściej spotykane od innych?

Przeglądając katalogi z grzejnikami, takie jak https://imers.pl/oferta/grzejniki-dekoracyjne/ można odnieść wrażenie, że poziome grzejniki dekoracyjne właściwie nie istnieją. Prawdą jest, że są one stosunkowo rzadkie. Wynika to z tego, że najczęściej grzejniki dekoracyjne instaluje się w miejscach, które wcześniej były przeznaczone na zwykłe urządzenia. Często są to niewielkie wnęki, dzięki którym grzejnik nie wystaje ze ściany.

Grzejniki dekoracyjne pionowe dobrze sprawdzają się też we wnętrzach, w których wcześniej stosowano inną metodę ogrzewania – na przykład piec kaflowy – i nie przewidziano miejsca, w którym można by było zainstalować kaloryfery. W takiej sytuacji grzejnik siłą rzeczy znajduje się w eksponowanym miejscu – dlatego wysokie, pionowe grzejniki z reguły są projektowane tak, by były zarazem dekoracyjne.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: