Poseł Kazimierz Smolińskiego przypomina – od dziś można ubiegać się o wakacje kredytowe!

  • 29.07.2022, 13:59
  • Wawrzyniec Mocny
Poseł Kazimierz Smolińskiego przypomina – od dziś można ubiegać się o… Jakub Staniszewski

Podziel się:

Oceń:

Już od dziś można korzystać z wakacji kredytowych. W związku z tym poseł na Sejm Kazimierz Smoliński zorganizował dzisiaj konferencję prasową w biurze poselskim przy ul. Łaziennej w Tczewie. Jak zaznaczył poseł z wakacji kredytowych może korzystać osoba, która nabyła kredyt hipoteczny w złotówkach, a nie w obcych walutach.

- Z wakacji kredytowych może skorzystać kredytobiorca hipoteczny, który posiada kredyt w PLN – oświadczył poseł K. Smoliński (PiS) podczas konferencji. - Możliwości takiej nie mają natomiast osoby, które mają kredyty hipoteczne w innych walutach oraz indeksowane lub denominowane do waluty innej niż waluta polska. - Ten dzień jest bardzo ważny, bo to właśnie od dzisiaj kredytobiorcy mogą składać wnioski o wakacje kredytowe. Istnieje jednak kilka warunków, aby móc skorzystać z tej pomocy.

 

Podkreślił, że wakacje kredytowe nie są umorzeniem na ten czas kredytu, ale odłożeniem jego spłacania w czasie oraz fakt, że kredyt był podjęty z banku na cele mieszkaniowe. Z wakacji kredytowych nie mogą skorzystać osoby, które w celach komercyjnych biznesowych bądź prywatnych dokonują wynajmu lokali. Z przerwy wakacyjnej w spłacie rat i odsetek skorzystają gospodarstwa domowe, jeżeli wzięły pożyczkę przed 1 lipca br., a termin jej spłaty jest dłuższy niż 6 miesięcy. W przypadku kredytowania dwóch nieruchomości na cele mieszkaniowe, korzystamy tylko z wakacji na jeden kredyt. Dodajmy, że dotyczą one zarówno zakupu mieszkania, jak i ziemi pod budowę i samej budowy.

Aby skorzystać z opisanego rozwiązania rządowego należy jedynie: złożyć wniosek w swoim banku (na swoim ROR znajduje się odpowiednia zakładka) pisemnie, mailowo bądź przez E-bank (bank internetowy).

Więcej szczegółów w materiałach prasowych pod tekstem udostępnionych przez KPRM.

(tomm)

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe