REKORDZISTA Z 2 PROMILAMI! Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani w weekend

  • 30.05.2022, 13:50
  • redakcja
REKORDZISTA Z 2 PROMILAMI! Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani w weekend pixabay

Podziel się:

Oceń:

W trakcie minionego weekendu policjanci, na drogach powiatu, wyeliminowali z ruchu kierowców jadących pod działaniem alkoholu. Wśród nich byli nietrzeźwi rowerzyści, jeden z nich miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie mężczyźni ukarani zostali mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. zł. Policjanci zatrzymali też kierowcę volkswagena, który kierował samochodem wbrew sądowemu zakazowi.

Działania sztumskich policjantów na drogach naszego powiatu wydają się już oczywiste i spodziewane. Każdego dnia funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na najbardziej niebezpiecznych użytkowników dróg. Kontrolowany kierowca powinien liczyć się z tym, że mundurowi oprócz stanu technicznego pojazdu, sprawdzą również jego trzeźwość.

- Jednak mimo tego, iż przebieg kontroli policjantów można przewidzieć, to efekty nadal są zaskakujące – ocenia st. asp. Karolina Gastoł – Zawicka, rzecznik Komendy Powiatowej Polici w Sztumie. - Trudno wykazać zrozumienie dla tych którzy, mimo medialnego nagłośnienia i świadomości konsekwencji prawnych, poruszali się po drodze w stanie nietrzeźwości. Tylko w ciągu ostatnich kilku dni sztumscy policjanci podczas prowadzenia min. działań zmierzających do wyeliminowania z ruchu drogowego kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu, jak i środków odurzających, zatrzymali takich użytkowników dróg. W piątek, 27 maja na terenie naszego powiatu doszło do zatrzymania 54-letniego kierującego jednośladem. W chwili interwencji mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

 

Kolejny nietrzeźwy rowerzysta został zatrzymany w sobotę w Czerninie. 63-latek kierował rowerem mając blisko promil alkoholu. Teraz obydwaj zatrzymani odpowiedzą za swoje postępowanie.

W sobotę stróże prawa zatrzymali także kierującego volkswagenem, który prowadził pojazd mając orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za złamanie tego zakazu grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Cyklicznie podejmowane przez sztumskich policjantów działania mają na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego tych kierujących, którzy stwarzają realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych użytkowników dróg naszego powiatu. Każdy z zatrzymanych kierowców musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. Za jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy i wysoka grzywna.

KPP Sztum

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe