Gdzie kupić maszyny do pakowania w folię termokurczliwą?

  • 24.05.2022, 20:40
  • Źródło: Artykuł sponsorowany
Gdzie kupić maszyny do pakowania w folię termokurczliwą?

Podziel się:

Oceń:

Maszyny do pakowania w folię termokurczliwą umożliwiają estetyczne i bezpieczne opakowanie produktów tak, aby nie uległy zniszczeniu, na przykład podczas transportu czy w czasie ekspozycji w sklepie. Dzięki takiej ochronie produkt nie zabrudzi się, ani nie zamoczy, a każde naruszenie folii będzie od razu widoczne.

Czym jest folia termokurczliwa?

Folia termokurczliwa charakteryzuje się tym, że może dokładnie dopasować się do konkretnego produktu, nie modyfikując jego kształtu. Dobrze sprawdza się przy pakowaniu przedmiotów o nieregularnej formie, ze szczególnym uwzględnieniem żywności, ale to nie jedyne jej zastosowanie. Również pakowanie towarów przemysłowych przy użyciu folii termokurczliwej jest częste, ponieważ to bardzo wytrzymały i trwały materiał. Można na nim robić nawet nadruki, co dodatkowo wpływa na potencjał marketingowy tej formy opakowania. Dobrym przykładem zastosowania są tutaj zgrzewki napojów owijane dodatkową warstwą folii. Bardzo często są na nich obecne loga firm i hasła marketingowe. 

Jakie maszyny pomogą przy pakowaniu w folię termokurczliwą?

Nieusuwalnym elementem procesu pakowania jest podgrzewanie folii termokurczliwej. Automatyczne maszyny do pakowania w folię usprawniają proces produkcyjny w dużych zakładach, a półautomatyczne maszyny do pakowania w folię lepiej się sprawdzą w mniejszych firmach. Cały proces usprawniają też inne urządzenia, na przykład tunele obkurczające czy zgrzewarki impulsowe.

Tunele obkurczające służą do obkurczania różnych rodzajów folii. Mogą mieć górny lub dolny nawiew. Dzięki zmniejszaniu objętości możliwe jest uzyskanie stabilnego foliowania, które świetnie chroni przed niechcianym otworzeniem się opakowania, ale również zniszczeniem zawartości, czy uszkodzeniem produktu w czasie transportu i przechowywania.

Zgrzewarki impulsowe pozwalają z kolei na nagrzanie materiału oporowego dokładnie w chwili, kiedy jest naciskany. Dochodzi do tego pod wpływem przepływu prądu elektrycznego. Dzięki zgrzewarce zostaje wytworzony docisk, materiały stapiają się ze sobą i powstaje stabilny zgrzew. 

Gdzie kupić maszyny do pakowania folią termokurczliwą?

Folia termokurczliwa to nie tylko szczelne opakowanie, ale także świetny sposób na promocję produktu. Ze względu na wysoką odporność świetnie nadaje się do zabezpieczania towarów, ale również jest doskonałym tłem pod atrakcyjne promocyjne nadruki. Jeśli specjalizujesz się w przygotowywaniu produktów do sprzedaży detalicznej, na pewno docenisz ogromny potencjał takiego rozwiązania.


Maszyny do pakowania w folię termokurczliwą znajdziesz na stronie Znakpak. Skontaktuj się z nami, a doradzimy Ci, które z nich sprawdzą się najlepiej, uwzględniając konkretne parametry Twojej działalności biznesowej. Duże zastosowanie w przemyśle omawianych urządzeń, jest na pewno dobrym argumentem, aby przyjrzeć się im z uwagą. Możliwość zwiększenia wydajności linii produkcyjnej, obniżenie kosztów związanych z pakowaniem i zwiększenie zysków przedsiębiorstwa to najlepsze argumenty, żeby wziąć pod uwagę zakup jednej z nich.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe