Płonące nieużytki i APEL O NIEWYPALANIE TRAW. Poważny wypadek w Mikołajkach Pomorskich. KRONIKA STRAŻACKA 27-30.04.2022

  • 05.05.2022, 13:08
  • redakcja
Płonące nieużytki i APEL O NIEWYPALANIE TRAW. Poważny wypadek w Mikołajkach… KPP Sztum

Podziel się:

Oceń:

W dniach 27 – 30 kwietnia sztumscy strażacy wielokrotnie podejmowali interwencję do palących się traw, nieużytków, a nawet drzew. Oprócz tego doszło do wypadku w Mikołajkach Pomorskich w ruchliwym miejscu.

GM. SZTUM. 27 kwietnia w Parparach strażacy usunęli powalone drzewo.

 

MIKOŁJAKI POMORSKIE. 27 kwietni o godz. 16.41 strażacy zostali wezwani do kolizji drogowej, która miała miejsce w Mikołajkach Pomorskich przy ul. Szreibera na drodze wojewódzkiej nr 522. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Skutki zdarzenia usuwały 2 zastępy strażackie.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy sztumskiej drogówki wynika, że kierujący volkswagenem 34-latek nie zachował ostrożności i uderzył w tył jadącego przed nim pojazdu. W wyniku zdarzenia siedząca za kierownicą toyoty 48-latka także trafiła do szpitala .

Teraz policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie przyczyny i okoliczności tego wypadku.

 

Wraz z nastaniem cieplejszych dni jak bumerang powrócił znany problem wypalania traw i nieużytków. Sztumscy strażacy wiele razy podejmowali tego typu interwencje:

27 kwietnia, Postolin – paląca się trawa i pozostałości roślinne na poboczu drogi powiatowej;

28 kwietnia, Stary Dzierzgoń - pożar zrębu lasu i trawy przy drodze;

28 kwietnia, Kołoząb - pali się ok. 50m2 suchej trawy na polu przy drodze;

30 kwietnia, Sztum, ul. Kochanowskiego - na nieużytkowych powierzchniach rolniczych paliła się trawa i pozostałości roślinne na pow. ok. 10m x 8m.

 

Strażacy apelują o nie wypalanie traw i nieużytków rolnych. Działania takie zubożają glebę, niszczą florę i faunę, a do tego stwarzają zagrożenie, iż służby zaangażowane w tego typu zadaniach mogą nie przybyć w porę tam, gdzie mogliby w tym czasie uratować czyjeś życie i zdrowie.

 

Opr. (tomm)/KP PSP w Sztumie

_redakcja

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe