Mieszkańcy powiatu sztumskiego niosą pomoc uchodźcom z Ukrainy

  • 05.03.2022, 19:02
  • Wawrzyniec Mocny
Mieszkańcy powiatu sztumskiego niosą pomoc uchodźcom z Ukrainy Facebook

Podziel się:

Oceń:

W całym powiecie sztumskim mieszkańcy angażują się w pomoc mieszkańcom Ukrainy, którzy zostali zmuszeni do ucieczki ze swojego ogarniętego wojną kraju. Lokalni sztumscy działacze organizują zbiórki i transport pomocy dla uchodźców.

- Serdecznie dziękujemy Mieszkańcom, Przyjaciołom za pomoc w „dobrej sprawie”. W ciągu zaledwie 3 dni udało się zebrać wiele artykułów , tak potrzebnych naszym sąsiadom – mówi Jacek Krupa, lokalny działacz PiS. - Dziękuję za pomoc Łukaszowi Merchutowi , Zbigniewowi Pędziwilkowi, Adamowi Krupa, Hubertowi Grzegorczykowi. Dary dotrą do potrzebujących, działamy dalej miejsce zbiórki OSKP Nowa Wieś

 

4 marca została dostarczona pierwsza duża dostawa Pomocy Humanitarnej dla osób szukających schronienia w Polsce z terenów objętych wojną na Ukrainie.

Dostarczono ponad 1,6 t żywności, chemii, środków ochrony osobistej, ubrań i innych rzeczy, które udało się zebrać przez niecały tydzień w 6 punktach zlokalizowanych w Gminie Stary Targ (5 punktów) i gminie Sztum (1 punkt – Nowa Wieś). M.in. radni Rady Powiatu Sztumskiego: Adam Krupa i Łukasz Merchut dotarli z darami do Archidiecezjalnego Centrum Młodzieżowego we Fromborku prowadzone przez Caritas Archidiecezji Warmińskiej, w której przebywa ponad 35 osób – głównie dzieci, a w następnych dniach spodziewana jest kolejna grupa ponad 25 osób.

 

Jak poinformował Hubert Grzegorczyk, lokalny działacz akcja pomocowa nie ogranicza się jedynie do przekazywania podstawowych produktów.

 

- Nie tylko opatrunki i leki, ale ponad 200 różańców jedzie na Ukrainę – pisze na swoim profilu Facebookowym Hubert Grzegorczyk. - Będą rozdane na froncie opatrywanym rannym cywilom, głównie Polonii. W modlitwie największa siła. O niej nie powinniśmy nigdy zapominać.

Różańce zebrali wierni z Parafia pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku. Duże podziękowania dla Archidiecezji Gdańskiej.

 

Dodajmy, że także duże sieci handlowe włączają się w akcje pomocowe. W Biedronce klienci mogą doliczać do zakupów kwoty pomocy na rzecz pomocy dla Ukrainy.

Międzynarodowa grupa Kaufland i Lidl podejmuje się działań wspierających obywateli Ukrainy. Wartość wsparcia produktowego, które przeznaczone jest na pomoc obywatelom Ukrainy dotkniętych wojną oraz kryzysem uchodźczym, to aż 10 mln euro.

 

(tomm)

 

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (8)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe