Wojna na Ukrainie. Chersoń w rękach Rosjan, apel o zielony korytarz i pomoc dla ludności...

  • 03.03.2022, 12:51
  • Wawrzyniec Mocny
Wojna na Ukrainie. Chersoń w rękach Rosjan, apel o zielony korytarz i… Nadesłane do redakcji

Podziel się:

Oceń:

Ludmiła Sorokvska nasza koleżanka dziennikarka z Chersonia, jednego z większych ukraińskich miast opierających się Rosjanom, przysłała nam poruszającego SMS-a. „Ukraińcy są okrążeni. Błagają o zielony korytarz, bo muszą wywieźć z miasta rannych i martwych. Ale na pierwszym miejscu, żeby miasto nie umarło z głodu, potrzebna żywność”. Ludmiła jest w Chersoniu lokalną dziennikarka.

Sytuacja w Chersoniu jest dramatyczna jest wielu zabitych. Mieszkańcom potrzebne są podstawowe środki do życia.

W środę 2 marca w godzinach porannych rzecznik Ministerstwa Obrony Rosji podczas briefingu prasowego poinformował, że rosyjskie siły zbrojne zajęły miasto Chersoń na Ukrainie. Początkowo strona ukraińska dementowała te informacje, jednak pod wieczór musiano przyznać, że miasto weszło pod zarząd rosyjskiego okupanta. Obecnie podano ludności surowe warunki, których muszą przestrzegać. Do miasta wpuszczane są tylko pojazdy niosące żywności i leki.

 

(tomm)

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe