Projekt „Tiada Profilaktyczna” dla młodzieży - edycja poświęcona rozwijaniu świadomości zagrożeń

  • 27.01.2022, 09:01
  • Źródło: SOSW / Piotr Olbryś
Projekt „Tiada Profilaktyczna” dla młodzieży - edycja poświęcona rozwijaniu…

Podziel się:

Oceń:

W ostatnim czasie w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Malborku, miała miejsce kolejna edycja projektu pod nazwą „Tiada Profilaktyczna”. To już wieloletnia tradycja placówki, dla której działania profilaktyczne stanowią nadrzędny cel pracy z dorastającą młodzieżą.

Tegoroczna tematyka podejmowanych przez nauczycieli działań, skupiła się przede wszystkim na szkodliwości picia napojów energetyzujących, rozwijaniu świadomości zagrożeń wynikających z korzystania z sieci internetowej oraz zasadach udzielania pierwszej pomocy.

Dzięki podjętym w zespołach działaniom uczniowie mieli okazję poznać  bezpieczne  i alternatywne sposoby na zwiększenie  zasobów energii własnej, uświadomili sobie znaczenie pojęcia cyberprzemocy, a także nabyli umiejętności prawidłowego wzywania pomocy i reagowania w sytuacjach kryzysowych.  

Zwieńczeniem pracy uczniów były przygotowane przez nich gazetki oraz plakaty, wyeksponowane w poszczególnych klasach.

Źródło: SOSW / Piotr Olbryś

Zdjęcia (11)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe