40. rocznica ogłoszenia stanu wojennego. Pamięci ofiar i podziemnej „Solidarności”. Wystawa, koncerty, msza święta...

  • 07.12.2021, 09:10
  • Wawrzyniec Mocny
40. rocznica ogłoszenia stanu wojennego. Pamięci ofiar i podziemnej „Solidarności”.…

Podziel się:

Oceń:

Od 12 grudnia br. do 12 stycznia 2022 r. gdański oddział Solidarności we współpracy z Fundacją Roberta Pelplińskiego i partnerami organizuje tczewskie wydarzenia, związane z obchodami 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

W trakcie obchodów zostanie zaprezentowana wystawa: „Stan wojenny w Polsce ,Wybrzeżu Tczewie”. Jej wernisaż odbędzie się 12 grudnia, a będzie można ją oglądać do 12 stycznia Nowego Roku.

Wystawa zostanie usytuowana w przestrzeni publicznej Parku Kopernika w Tczewie, co spowoduje że będzie ona łatwo dostępna dla wszystkim tczewian i przyjezdnych. 40-lecie wprowadzenia stanu wojennego objęte są patronatem medialnym przez media: Gazetę Tczewską, Gazetę Kociewską, Gazetę Malborską, Kurier Kwidzyński, Dziennik Pomorza, Portal Pomorza, portale tczewska.pl i tcz.pl.

 

W ten sposób relacje z tego wydarzenia dotrą do tysięcy odbiorców w całym regionie. 12 grudnia organizujemy koncert barda Solidarności Zbigniewa Stefańskiego „STEFANA” oraz Przemka Radziszewskiego z zachowaniem reżimu sanitarnego

Organizatorem uroczystości jest Fundacja im. Roberta Peplińskiego w Tczewie i Zarząd Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”. Obchody odbędą się pod patronatem Posła RP Kazimierza Smolińskiego i Wojewody Pomorskiego – Dariusza Drelicha

Partnerem wydarzenia jest Totalizator Sportowy właściciel marki Lotto

Link www.lotto.pl

 

 

Program

Godzina 13.00 – Msza św. za Ojczyzną W kościele NMP Matki Kościoła na Suchostrzygach

Godz.14.00 – Składanie kwiatów i zniczy pod tablicą EATON

Godz.14.30 – Otwarcie wystawy Park Kopernika w Tczewie

Godz. 15.00 - Składanie kwiatów i zniczy pod pomnikiem Solidarności

Godz.15.30 – Recital Stefana i Przemka Radziszewskiego, restauracja Piaskowa

 

(red.)

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe