Rozmowy z uczniami na temat hejtu w internecie i cyberprzemocy. Wyśmiewanie i poniżanie w sieci to także kłopoty prawem...

  • 26.11.2021, 09:47
  • Wawrzyniec Mocny
Rozmowy z uczniami na temat hejtu w internecie i cyberprzemocy. Wyśmiewanie… KPP Malbork

Podziel się:

Oceń:

W dobie pandemii koronawirusa dzieci i młodzież szkolna większość czasu spędzają przed komputerem, gdzie oprócz zdalnej edukacji narażeni są na realne zagrożenia wynikające z korzystania z internetu. Wychodząc naprzeciw potrzebom, dzielnicowi z malborskiej komendy spotykają się z uczniami, prowadząc zajęcia profilaktyczne, podczas których rozmawiają uczestnikami o problematyce cyberprzemocy, hejtu i mowy nienawiści w sieci.

Malborscy dzielnicowi spotykają się z dziećmi i z młodzieżą w szkołach całego powiatu, żeby porozmawiać z nimi na temat zagrożeń, na jakie mogą być narażone w codziennym życiu i jak się przed nimi uchronić. W ramach tych zajęć funkcjonariusze przeprowadzili kilkanaście prelekcji, których celem było zwiększenie świadomości młodych ludzi w kwestii zagrożeń internetowych. Policjanci szczegółowo omówili zachowania związane z cyberprzemocą, rozmawiali z uczestnikami na temat hejtu i mowy nienawiści. Dzielnicowi wskazali, jakie grożą konsekwencje za wyśmiewanie, oczernianie, poniżanie i inne naganne zachowania w internecie oraz gdzie ofiary takiego działania mogą znaleźć pomoc.

Funkcjonariusze przybliżyli młodzieży tematykę odpowiedzialności karnej osób nieletnich za popełnione czyny karalne. Uczniowie dowiedzieli się jakie kary i konsekwencje grożą za wykroczenia i przestępstwa, jeśli są popełniane przez takich młodych ludzi.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w dyskusji i zadawali nurtujące ich pytania, na które policjanci starali się udzielić jak najbardziej wyczerpujących temat odpowiedzi.

 

Opr. (red.)/KPP Malbork

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe