Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Malborku najlepsza z wiedzy o ruchu drogowym

  • 07.11.2021, 19:09
  • Źródło: UM Malbork / Katarzyna Fabiańska
Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Malborku najlepsza z wiedzy o ruchu… UM Malbork

Podziel się:

Oceń:

3 listopada br. uczniowie klas IV-V malborskich szkół podstawowych wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym „Dbam o bezpieczeństwo na drodze”, zorganizowanym pod patronatem Burmistrza Miasta Malborka.

Podstawowym celem konkursu jest wzrost bezpieczeństwa oraz podniesienie wiedzy na temat przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym w szczególności objętych nowelizacją Prawa o ruchu drogowym obowiązującej od dnia 1 czerwca 2021 roku.

Konkurs odbył się w Urzędzie Miasta Malborka. Uczniowie mieli do rozwiązania test teoretyczny ze znajomości zasad ruchu drogowego składający się z 25 pytań. Najlepiej rozwiązała test drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w składzie Pola Dzierwa i Szymon Jankowski, którzy zajęli pierwsze miejsce. Laureaci konkursu otrzymali z rąk Zastępcy Burmistrza Miasta Malborka Jana Tadeusza Wilka rowery oraz pamiątkowe dyplomy uczestnictwa.

Czas oczekiwania na wyniki testów wypełniony był pytaniami dzieci do wiceburmistrza, głównym tematem były ścieżki rowerowe na terenie naszego miasta i powiatu. Burmistrz Jan Tadeusz Wilk odpowiadał na pytania, przedstawił też najbliższe plany dotyczące rozwoju szlaków rowerowych w mieście i okolicy. Na koniec pogratulował wszystkim uczestnikom konkursu wyników a ich nauczycielom wspaniałego przygotowania dzieci. Życzył także wszystkim bezpiecznego korzystania z naszych dróg.

Źródło: UM Malbork / Katarzyna Fabiańska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe