Groźny wypadek w Szymankowie

  • 13.10.2021, 12:31
  • Źródło: KPP
Groźny wypadek w Szymankowie

Podziel się:

Oceń:

Malborscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę wieczorem w Szymankowie. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 30-letni kierowca seata, na prostym odcinku drogi, stracił panowanie nad pojazdem i czołowo uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna i jego 14-letni pasażer zostali przetransportowani do szpitali.

W niedzielę około godziny 20.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Malborku odebrał zgłoszenie, że w miejscowości Szymankowo doszło do wypadku drogowego. Natychmiast na miejsce przyjechali policjanci i inne służby ratunkowe. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia, podczas gdy strażacy uwalniali z pojazdu zakleszczonego kierowcę i jego pasażera. Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 30-letni kierowca seata, jadąc drogą powiatową w kierunku Szymankowa, na prostym odcinku jezdni, stracił panowanie nad samochodem. Auto zjechało na prawe pobocze i uderzyło w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia kierowca i jego 14-letni pasażer odnieśli obrażenia ciała i zostali przewiezieni do szpitali. Stan 30-latka był na tyle poważny, że wymagał transportu Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Mundurowi przez 3 godziny pracowali na miejscu wypadku. Policjanci przesłuchali świadków i sporządzili oględziny, technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny. Teraz policjanci na podstawie zebranych śladów szczegółowo będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Jesienny czas wiąże się często z dużymi utrudnieniami na drogach. Mgliste poranki, gwałtowne zmiany pogodowe oraz szybko zapadający zmrok powodują, że z minuty na minutę warunki na drodze mogą znacznie się pogorszyć. Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i rozwagi, aby każdy użytkownik ruchu drogowego mógł bezpiecznie dotrzeć do celu podróży.

Źródło: KPP

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe