Wystawy gołębi, królików, konia sztumskiego i rozmaity asortyment ogrodniczy. XXVI Jesienne targi ogrodnicze, Stare Pole, 11-12 września 2021 r.

  • 13.09.2021, 10:51
  • Wawrzyniec Mocny
Wystawy gołębi, królików, konia sztumskiego i rozmaity asortyment ogrodniczy.… Faceobook

Podziel się:

Oceń:

Jesienne Targi Ogrodnicze są imprezą promocyjno-doradczą dla rolnictwa, ogrodnictwa i obszarów wiejskich regionu Żuław i Powiśla. Targi są wydarzeniem cyklicznym, które na stałe zapisało się w kalendarzu imprez plenerowych odbywających się na terenie gminy W bieżącym roku zorganizowano je już po raz 26. Jesiennych Targom towarzyszył VI Ogólnopolski Młodzieżowy Czempionat Koni Sztumskich – Wystawa Specjalistyczna. Było też wiele innych atrakcji, np. wystawa gołębi, święto mleka.

W czasie Targów, które zgromadziły całkiem sporą liczbę uczestników i wystawców. Zaprezentowały się firmy z całego kraju oferujące m.in.: materiał szkółkarski – owocowy i ozdobny, kwiaty, krzewy, rośliny cebulowe oraz nasiona.

 

Nie zabrakło stoisk z architekturą ogrodową, narzędziami i sprzętem do produkcji ogrodniczej, a także z wyposażeniem i aranżacją ogrodów. Na Targach pojawili się również producenci i dystrybutorzy zajmujący się ekologią i ochroną środowiska, odnawialnymi źródłami energii, systemami grzewczymi i pszczelarstwem.

Swoje stoiska miały także firmy budowlane, motoryzacyjne, ale także i te oferujące nawozy i środki ochrony roślin, obsługujące rolnictwo, w tym doradztwo rolnicze, ubezpieczeniowe, kredytowe i inne. W związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju ograniczeń związanych z trudną sytuacją epidemiologiczną nie mogliśmy zorganizować wiosennych edycji imprez targowych. Dlatego do udziału w Jesiennych Targach Ogrodniczych zapraszamy również dystrybutorów maszyn rolniczych i firmy reprezentujące sektor środków do produkcji w rolnictwie.

 

Jak co roku Targom towarzyszyć będzie wystawa rzemiosła artystycznego oraz produktów regionalnych i tradycyjnych. Imprezę wzbogaci jakże lubiana, zwłaszcza przez najmłodszych, wystawa królików, gołębi i drobiu ozdobnego. Targi to również blok handlowy, w którym znaleźć można prawie wszystko, a także gastronomia i „wesołe miasteczko”.

Impreza była także okazją do zaprezentowania się przez różne instytucji i placówki wspierające rolnictwo na naszym terenie.

 

- W imieniu Dyrektora Oddziału Regionalnego Marcin Drewa oraz własnym podziękowałem im za zaangażowanie, jednocześnie reprezentując instytucję na targach – powiedział kierownik placówki terenowej KRUS w Sztumie. - Wspólnie z Dyrektorem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - Marcjuszem Kwidzińskim i z-cą dyrektora PODR Ewą Szymańską i dyr. Elewarr Hubertem Grzegorczykiem podziwialiśmy konie sztumskie. Gratulujemy Hodowcom!

 

(tomm)

 

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe