Karol Rabenda z powołaniem na wiceministra

  • 10.09.2021, 14:43
  • Wawrzyniec Mocny
Karol Rabenda z powołaniem na wiceministra MAP

Podziel się:

Oceń:

W czwartek, 9 września Karol Rabenda odebrał powołanie na podsekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych z rąk wicepremiera Jacka Sasina. Polityk pochodzi z Malborka. Obecnie pełnił funkcję radnego Rady miejskiej w Gdańsku.

Karol Rabenda od 2015 r. prezes Stowarzyszenie „Republikanie”, obecnie w partii centro-prawicowej Partia Republikańka. W latach 2017–2021 wiceprezes partii Porozumienie Jarosława Gowina, od 2018 radny Gdańska.

 

MAP – polskie ministerstwo obsługujące ministra właściwego do spraw trzech działów administracji rządowej: aktywa państwowe, gospodarka złożami kopalin oraz łączność. Odpowiednik Ministerstwa Skarbu zlikwidowanego w 2017 r. MAP sprawuje m.in. nadzór właścicielski nad spółkami Skarbu Państwa

 

Członkowie MAP:

 

Jacek Sasin (PiS) – wicepremier, minister aktywów państwowych od 15 listopada 2019

Artur Soboń (PiS) – sekretarz stanu, Pełnomocnik Rządu do Spraw Instrumentów Finansowania Rozwoju Gospodarczego Państwa od 5 grudnia 2019

Maciej Małecki (PiS) – sekretarz stanu od 5 grudnia 2019

Karol Rabenda (Partia Republikańska) – podsekretarz stanu od 9 września 2021

Andrzej Śliwka – podsekretarz stanu od 17 czerwca 2020

Tomasz Trautsolt – dyrektor generalny od 19 listopada 2019

 

(tomm)

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe