Potrącona piesza na przejściu i wypadek na DK55 w Kamionce

  • 28.06.2021, 09:09
  • Źródło: KPP Malbork
Potrącona piesza na przejściu i wypadek na DK55 w Kamionce Policja

Podziel się:

Oceń:

Malborscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadków, do których doszło w miniony czwartek na terenie malborskiego powiatu. Przed południem na drodze krajowej nr 55 doszło do zderzenia 2 aut osobowych. W wyniku zderzenia volvo dachowało i wpadło do przydrożnego rowu, na szczęście kierowcy nic się nie stało, natomiast kierujący volkswagenem trafił do szpitala. Dwie godziny później w centrum Malborka, na skrzyżowaniu ulic Aleja Rodła i Mickiewicza, 80-letnia kobieta weszła na przejście dla pieszych na czerwonym świetle i została potrącona przez naczepę ciężarowego mana. Starsza pani z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Policja apeluje o ostrożność, rozwagę i rozsądek.

W miniony czwartek około godziny 11.30 dyżurny malborskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 55 w pobliżu miejscowości Kamionka. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że 26-letni kierujący volkswagenem jadąc w kierunku Nowego Dworu Gdańskiego podczas manewru zawracania nie upewnił się czy może go bezpiecznie wykonać, skutkiem czego w volkswagena uderzył jadący za nim 27-letni kierowca volvo. W wyniku tego zderzenia volvo dachowało i wpadło do przydrożnego rowu. Mundurowi przeprowadzili badanie stanu trzeźwości obu kierowców, które wykazało, że byli trzeźwi. Kierujący volkswagenem z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala, kierowca volvo nie odniósł obrażeń. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowcy volkswagena oraz dowody rejestracyjne obu pojazdów.

Do drugiego zdarzenia doszło około godziny 13.30 na skrzyżowaniu ulic Aleja Rodła i Mickiewicza w Malborku. 80-letnia kobieta weszła na przejście dla pieszych na czerwonym świetle wprost pod naczepę jadącego prawidłowo w kierunku Elbląga ciężarowego mana. Kobieta uderzyła głową w przejeżdżający samochód, odbiła się od niego i upadła na pasach. 80-latkę z obrażeniami ciała ratownicy medyczni przetransportowali do szpitala. Kierujący manem 53-letni kierowca był trzeźwy.

Na miejscu każdego ze zdarzeń policjanci pracowali ponad 2 godziny. Funkcjonariusze zabezpieczali miejsca wypadków, kierowali ruchem, wykonywali oględziny przesłuchiwali świadków, zabezpieczali dostępne monitoringi, technik kryminalistyki wykonywał dokumentację fotograficzną i zbierał ślady.

Pomimo, iż wszyscy uczestnicy tych zdarzeń byli trzeźwi, pośpiech i nierozwaga spowodowały, że doszło do dwóch poważnych zdarzeń drogowych, w których ranne zostały 2 osoby. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego! Tylko przestrzeganie przepisów i zachowanie ostrożności oraz zdrowego rozsądku pozwoli na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom drogi.

Źródło: KPP Malbork

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe